Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zelená úsporám: Dotace se možná sníží o 15 %

19. 01. 2011 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Ministerstvo životního prostředí uvažuje o snížení prostředků na dotace v programu Zelená úsporám až o 15 %. Jak dnes informoval deník Právo, žadatelé tak možná přijdou o desítky tisíc korun.

V Zelené úsporám už byly schváleny žádosti za 10 miliard

Až dosud se díky dotacím ze Zelené úsporám vrátilo žadatelům 65 % z pořizovacích nákladů. Po této změně by tedy měli obdržet dotaci pouze ve výši 50 % z celkové investice. Ministerstvo životního prostředí chce toto opatření přijmout z toho důvodu, že do Zelené úsporám se přihlásilo více žadatelů, než kolik lze za současných podmínek reálně vyřídit dotací. Vzhledem k tomu, že nechce žadatele odmítat, zvažuje snížení dotací všem.

Státní fond životního prostředí, který Zelenou úsporám spravuje, od začátku programu v dubnu 2009 přijal celkem 75 000 žádostí. Zájem začal být po otevření dotací také pro bytové a panelové domy a po zmírnění podmínek tak obrovský, že bylo přijímání žádostí od začátku listopadu 2010 zatím pozastaveno. Nyní je schváleno celkem 37 000 žádostí v hodnotě cca 10 miliard korun.

Zelená úsporám: Otevře se program znovu?

V současnosti se s napětím očekává, jestli bude Zelená úsporám otevřena pro nové žádosti. Kvůli nízkým cenám emisních povolenek, z jejichž prodeje je program financován, totiž již nelze očekávat vysoké příjmy. Státní fond životního prostředí navíc musí zkontrolovat ještě 9 000 žádostí, což je práce zhruba na dva měsíce. Další vývoj programu bude tedy znám v březnu 2011.

Související články

Tagy: Aktuálně, Dotace a úspory, Dotace, Zelená úsporám

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií