Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zelená úsporám: Chystá se další zmírnění podmínek dotací

27. 07. 2009 | Jana Poncarová


Podmínky dotačního programu Zelená úsporám, který odstartoval v dubnu 2009, budou opět upraveny. Cílem programu je zpřístupnit dotace na zateplení a alternativní zdroje domácnostem a běžným občanům. Změněné podmínky představí na tiskové konferenci 10. srpna 2009 ministr životního prostředí Ladislav Miko společně se svým předchůdcem Martinem Bursíkem a ředitelem Státního fondu životního prostředí Petrem Štěpánkem.

Zelená úsporám na Nazeleno

   – Zelená úsporám: kompletní průvodce 

   – 5 nejdůležitějších změn v dotacích

   – Poradna: využijte energetického odborníka!

   – Chcete zateplovat? Nechte si udělat kalkulaci!

   – Příprava žádosti krok za krokem


 
Ministerstvo již druhou úpravou podmínek reaguje na nízký počet podaných žádostí a na analýzy a připomínky odborníků. Impulsem pro další změnu je podle MŽP také pokračující ekonomická krize. Díky nové úpravě podmínek by měl být program přístupný širšímu spektru žadatelů.

Podmínky se mění již podruhé

Podmínky programu Zelená úsporám byly změněny již na počátku června. Hlavní změnou je skutečnost, že do žádosti o dotaci na částečné zateplení je možné zahrnout i dílčí opatření realizované před 1. dubnem 2009. Pokud jste již dříve například vyměnili okna, stačí vám nyní třeba zateplit obvodové zdi domu a střechu a o dotaci můžete směle zažádat. Předtím bylo nutné realizovat minimálně tři úsporná opatření najednou nebo provést dvě opatření a k tomu ještě vyměnit zdroj vytápění za ekologičtější variantu.

Do dotačního programu Zelená úsporám byly koncem června také zapojeny komerční banky, které pomáhají vyřizovat žádosti o dotace a starají se o jejich administraci. Druhou rovinou spolupráce jsou zvýhodněné úvěry a další finanční produkty pro žadatele. Díky tomu, že jsou dotace vypláceny zpětně, nemá řada žadatelů dostatečný vstupní kapitál. Banky proto nabízejí výhodnou půjčku, z níž je možné projekt financovat. Vzhledem k tomu, že z dotačního programu je možné získat většinou jen 50 % celkové ceny projektu, poskytují vybrané banky úvěry na zbytek projektu.

O upravených podmínkách programu vás bude Nazeleno.cz informovat.

Související články

Tagy: Energie, Dům a zahrada, Ze světa, Aktuálně, Dotace, Dotace a úspory, Dotace, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií