Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zděte s vápenopískovými prvky a novými maltami PROFIMIX!

26. 03. 2012 | Tisková zpráva


Chystáte se stavět? Pokud stavíte z vápenopískového zdiva, z plných nebo lehčených cihelných prvků, betonových bloků či pórobetonu, můžete využít výhodnou nabídku zdicích malt a lepidel z nového systému PROFIMIX!  Zdicí systém SENDWIX se základem z vápenopískových bloků byl přímo navržen pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů.  Ke každé objednávce prvků SENDWIX navíc získáte lepidlo PROFIMIX pro tenkovrstvé zdění zcela zdarma!

Využít můžete výhodných zaváděcích cen na sortiment suchých maltových a omítkových směsí společnosti KM Beta. Při objednávce vápenopískových prvků KMB SENDWIX navíc získáte lepidlo zcela zdarma!

Oblíbené vápenopískové zdivo představuje pokrokový stavební materiál oblíbený především díky optimální kombinaci vysoké objemové hmotnosti, mimořádné pevnosti a vynikajících tepelně a zvukově izolačních vlastností. Nosné stěny lze navrhnout s menší tloušťkou a uspořit tak užitnou plochu až ve výši 10 % a využít ji třeba pro pokoj navíc.  

Zdicí malty PROFIMIX se hodí pro zdění obvodového, nosného i výplňového zdiva a příček, při jejich výběru hraje roli vybraný stavební systém, ale i typ zdicích prvků.

Výhody tenkovrstvého zdění a volba materiálu

Významně uspořit materiál a náklady se vám podaří s použitím celoplošného lepidla. Zatímco u maltového zdění (tloušťka spáry 12 mm) je spotřeba malty při tloušťce zdiva 440 mm asi 42 litrů/m2, při použití celoplošného lepidla (tloušťka spáry obvykle 1-2 mm) je spotřeba jen 3,7 litrů/m2. Ušetříte tak nejen na materiálu, ale i na nákladech za dopravu a za přípravu materiálu na stavbě.  

Pro tenkovrstvé zdění je určeno vápenopískové zdivo pro zdění na lepidlo. Ze systému SENDWIX jsou to ty prvky, které mají v názvu za pomlčkou písmeno „L“, tzn. například prvky SENDWIX 16DF-LD (498x240x248 mm), 8DF-LD (248x240x248 mm), 12DF-LD (498x175x248 mm), 6DF-LD (248x175x248 mm), příčkovky 4DF-LD (248x115x248 mm) a další.

Založení první řady a vazba rohů

Pro založení první vrstvy zdiva je určena zakládací malta, nejlépe PROFIMIX ZM 920 (Zdicí malta na vápenopískové zdivo a betonové bloky), která je vhodná pro nosné zdivo i příčky ve vnitřních i vnějších prostorech. Při tloušťce vrstvy 10 – 30 mm zvládne vyrovnat první vrstvy zdicích prvků na základové a stropní desce.

První vápenopísková cihla se pokládá přímo do zakládací malty a je součástí vazby rohu.  U zdiva s tloušťkou 24 cm začněte prvkem KMB SENDWIX 2 DF-LD. Jak prvek uložit najdete na www.sendwix.cz.  Další vrstvy se zdí pomocí lepidla, a to ZM 921 (Lepidlo SX - Zdicí malta tenkovrstvá na VPC a betonové bloky 10 N/mm2). Lepidlo v tloušťce vrstvy 1-2 mm se hodí pro ruční tenkovrstvé zdění vápenopískových a betonových bloků - jak nosného, tak příčkového zdiva ve vnitřním i vnějším prostředí. Schémata najdete na http://www.kmb-profimix.cz/.

„Maltové“ zdění

Pokud jste zvolili „klasiku“ v podobě maltového zdění, doporučujeme vám vápenopískové prvky pro zdění na maltu (bez označení „L“) například SENDWIX 8DF-D (248x240x238 mm) nebo příčkovku 4DF-D (248x115x238 mm). Při zakládání první řady postupujte obdobně jako při zakládání při tenkovrstvém zdění (ZM 920), tloušťka vrstvy by měla činit opět asi 10 – 30 mm. Další řady lze zdít stejnou zdicí maltou ZM 920, která je speciálně určená pro ruční zdění vápenopískových a betonových bloků (tloušťka maltové vrstvy u vápenopískového zdiva by měla činit asi 12 mm). Postup a vazba rohů se zde realizuje obdobně jako u tenkovrstvé technologie. Přehledná schémata najdete na http://www.kmb-profimix.cz/.

PROFIMIX prodlouží stavební sezónu až o měsíc!

Pokud vám do stavby zasáhnou mrazíky, není nic jednoduššího než použít zdicí malty a další výrobky PROFIMIX se zimní úpravou. Ta umožňuje tvrdnutí směsí i za nízkých teplot až do teploty -5°C. Jejich přehled naleznete u jednotlivých výrobků na http://www.kmb-profimix.cz/. Pod značkou PROFIMIX najdete také cementové potěry, lepicí a stěrkovací hmoty, jádrové a štukové omítky.

Nabídka směsí PROFIMIX (lepidla a malty) tvoří systém se zdicími prvky (vápenopískové zdivo SENDWIX, pálené PROFIBLOK).  Všechny stavební materiály KM BETA (tedy i tradiční komoditu v podobě betonové střešní tašky) můžete výhodně zakoupit na e-shopu. Počítat můžete s jedinečným servisem společnosti KM Beta, který zahrnuje jednak technické poradenství, ale i bezplatný servis v podobě výpočtu spotřeby materiálu.

Více o materiálech KM BETA na www.kmbeta.cz, či na infolince 800 150 200.

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií