Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zahraniční větrné parky dlouhodobě ohrožují českou přenosovou soustavu

09. 12. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Přenosová soustava České republiky byla na konci listopadu provozována na hranici bezpečného provozu. Přetěžování některých vedení způsobila zvýšená výroba větrných elektráren na severu Německa a následné přetoky elektřiny z Německa a Polska do ČR. Situace je v současné době stabilizovaná, ale může se kdykoliv opakovat. Společnost ČEPS navíc musí hradit náklady spojené s přetoky. Společnost zároveň realizuje dlouhodobý program investičních akcí potřebných pro zajištění spolehlivosti přenosové soustavy a pro zajištění připojení nových zdrojů.

Náklady na nutné změny zapojení a ztráty vzniklé přenosem elektřiny, která přes naši soustavu přetéká do soustav okolních, neseme my a potažmo i konečný zákazník,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEPS, Petr Zeman. Dosud ale neexistuje mechanismus, který by náklady vyvolané operativním řízením v těchto situacích a náklady na vyvolané investice do rozvoje sítí jednotlivým provozovatelům kompenzoval.

Za účelem řešení nejen výše uvedených provozních problémů vznikla iniciativa 11 provozovatelů přenosových soustav s názvem TSC (TSO Security Cooperation), jejímž významným a aktivním členem je i společnost ČEPS. Na celkový rozvoj a obnovu přenosové soustavy plánuje ČEPS v následujících letech vynakládat 3 až 4,5 miliardy ročně.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Větrná energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

business: kompenzacesvoboda10. 12. 2009 10:19
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií