Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Vyřešte rohové okno jednoduše, rychle a elegantně!

21. 03. 2011 | Tisková zpráva


  • Půvabné a unikátní řešení rohového okna bez mohutného sloupku
  • Jednoduchá ruční manipulace s překladem, snadná instalace i kontrola venkovního zastínění
  • Univerzální typ překladu pro roletu i žaluzii 

Rohové okno jednoduše, půvabně a rychle. Nové konstrukční řešení, které představila společnost Wienerberger spolu s inovací překladu POROTHERM VARIO, umožňuje postavit tento v poslední době oblíbený prvek opravdu velmi rychle a technicky správně.

Navíc už není mezi sousedícími okny nutné budovat mohutný rohový sloupek, který mnohdy kazil celé architektonické pojetí bydlení. Překlad v sobě nyní obsahuje univerzální schránku na instalaci venkovního zastínění, takže stavebníci se až následně po jeho zabudování mohou rozhodnout, zda svoje okna zastíní venkovními roletami, nebo žaluziemi.

Rohové okno se sloupkem i bez sloupku

Protože je POROTHERM překlad VARIO speciálně vytvořen pro stavby z POROTHERMU a svojí výškou na tyto cihly navazuje, zabudovává se velmi snadno. Nové řešení rohového okna využívá ocelový sloupek, na nějž se nasazuje speciální hlavice vyvinutá společností Wienerberger. Na tuto konstrukci se potom jednoduše umístí jednotlivé překlady.

Nově je možné rohové okno s venkovním zastíněním vybudovat jak se štíhlým elegantním sloupkem, tak i zcela bez sloupku. V tomto případě je ale vždy nutné, aby každou stavbu jednotlivě posoudil statik.

POROTHERM VARIO: Výstavba bez speciální techniky

S překladem je možné ručně manipulovat, takže není potřeba zajišťovat na stavbu žádnou speciální techniku. VARIO se hodí jak pro jednoduché zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 500 mm, tak se uplatní i na stavbách se zateplením obvodových zdí. V tom případě se zabudovává do vnitřní nosné části obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Při instalaci rolet či žaluzií stavebníkům pomůže výrobcem přiložený návod. Montáž i údržba stínicí techniky je díky unikátnímu řešení překladu velmi jednoduchá a umožňuje snadno zajistit její revizi, opravu, či výměnu.

Rohové okno až do 3,5 metru z obou stran

Překlad lze pořídit v rozměrech od 1 do 3,5 metru, což umožňuje realizaci i opravdu velikého rohového okna. Protože se VARIO na stavbu dopravuje v ucelené dodávce obsahující překlad i tepelně-izolační prvek, je zaručeno správné provedení tepelné izolace zdiva kolem vnitřní mechaniky venkovního zastínění. Samotnou vestavbu usnadní i to, že překlad i tepelně-izolační prvky mají na sobě vždy označení délky, takže už není nutné nic měřit či složitě zjišťovat.

Venkovní zastínění pro ochranu i úspory

Bydlení s využitím rohového okna s venkovním zastíněním je dnes velmi oblíbené a často se objevuje v projektech novostaveb. Díky novému řešení POROTHERM překladu VARIO je nyní jeho realizace ještě snazší a dostupnější. Venkovní zastínění totiž nejen chrání před nežádoucími pohledy a hlukem zvenčí, ale má vliv i na spotřebu energií. V zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. Významně se tím snižují výdaje na vytápění a za klimatizaci.

Více informací najdete na www.porotherm.cz.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Vytápění, Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Okna a dveře, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Stavební materiál

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií