Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Voda údajně může zdražit až trojnásobně

05. 11. 2008 | Jan Morkes


Podle informací serveru idnes může vodné a stočné v některých českých a moravských městech v nejbližších třech letech zdražit až trojnásobně. Internetovému serveru to sdělilo Sdružení oboru vodovodů a kanalizací. Zdražení bude podle něj souviset s aplikací evropských směrnic, které přikazují městům nad 2 tisíce obyvatel připojení na čističky. Normy, ke kterým se Česká republika zavázala již při vstupu do EU, začnou platit v roce 2011. Zejména menší města, kde je navíc i dnes cena výrazně nižší oproti průměru, to však podle sdružení nestihnou a vyšší investice do sítě budou muset vyvážit razantnějším nárůstem cen.

Ve větších městech by nárůst ceny neměl překročit 10 % ročně. Průměrná cena je podle databáze Sdružení oboru vodovodů a kanalizací kolem 50 Kč (vodné i stočné za m3 vody). Některá menší města, jako je Krnov , však platí například pouze 32 Kč za m3 vody.

Ceny za m3 (vodné a stočné) ve vybraných městech

Město
Cena za vodné a stočné
Praha
53,01
Brno
53,97
Ostrava
51,06
Žamberk
37,06
Krnov
31,94
Zdroj: Sdružení oboru vodovodů a kanalizací

 

Související články

Tagy: Energie, Dům a zahrada, Aktuálně, Bydlení

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií