Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Vláda ČR: V energetice se zaměříme na jádro

09. 11. 2012 | redakce Nazeleno.cz


Český stát do budoucna počítá s posílením role jaderné energetiky a menším využitím uhlí. Na okraj zájmu se dostaly obnovitelné zdroje energie.

Vláda na svém včerejším jednání aktualizovala Státní energetickou koncepci, v níž nyní počítá s vyšším využitím jaderné energie, která by se měla v budoucnu na výrobě elektřiny podílet více než z padesáti procent.  V této souvislosti si vláda klade za cíl urychlit přípravy a výstavbu dvou nových bloků v elektrárně Temelín a prodloužit životnost všech čtyř bloků v Dukovanech. Zde by také měl vzniknout blok pátý.

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby má současná vládní energetická strategie „dodržovat konzervativní směr, který by umožňoval uchovat ceny energií v České republice na přijatelných úrovních nejen pro průmysl, ale i pro rodiny a občany. Většina elektrické energie má pocházet z tuzemska, vláda chce v tomto segmentu podporovat energetickou soběstačnost České republiky.

Obnovitelné zdroje energie nejspíš ostrouhají

Vláda včera schválila i aktualizaci Národního akčního plánu ČR pro energii z obnovitelných zdrojů. Nový plán by měl minimalizovat ekonomické dopady pro odběratele energií, ale od roku 2014 i razantně snížit podporu zelené energii.  „Letos už nepočítáme s další zásadní podporou z veřejných prostředků. Energetická koncepce počítá s tím, že obnovitelné zdroje budou narůstat přirozeně,“ cituje server Vláda.cz  ministra Kubu. Větší podpory by se v budoucnu mohly dočkat jen bioplynové stanice navázané na živočišnou výrobu. Ty totiž pomáhají udržení a rozvoji zemědělství a přinášejí i další pracovní místa.

Zdroj: Vláda.cz

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií