Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Vláda chce podporovat nízkoenergetické budovy - měla by však jednat rychle

20. 02. 2014 | redakce Nazeleno.cz


Hned dvakrát se v programovém prohlášení vlády objevuje podpora úspor energie a nízkoenergetického bydlení. Záměr vlády podporovat zateplování veřejných i soukromých budov odborníci vítají s tím, že ale teprve čas ukáže, jak bude vláda Bohuslava Soboty v podpoře úspor energie důsledná. Například podle asociace Šance pro budovy nemá vláda na konkrétní kroky moc času. Jen z evropských fondů lze v příštím období na energeticky úsporné renovace veřejných budov a bytových domů efektivně alokovat celkem 75 miliard korun. Obě zodpovědná ministerstva, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo životního prostředí, by měla co nejdříve zrevidovat podklady, které připravila předchozí vláda. Ta sice ve všech textech týkajících se nových operačních programů podporu úspor energie v budovách uvedla, ale vyčlenila na ni nedostatečné prostředky a nastavila chaotické podmínky.

Pozornost musí vláda věnovat také pokračování programu Nová zelená úsporám, který je určen pro rodinné domy. Dořešit musí hlavně financování v případě hodně pravděpodobného výpadku příjmů z emisních povolenek.

Tagy: Aktuálně, Dotace a úspory, Dotace, Zelená úsporám, Bytové domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií