Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: VIDEO: Toyota Auris Hybrid – první „normální“ hybrid

21. 09. 2009 | Jan Morkes


Toyota PriusHonda Insight jsou opravdu zajímavá hybridní auta, ale už na pohled se od běžné produkce svými tvary (a hlavně cenou) liší. Toyota proto na letošním autosalonu ve Frankfurtu přišla s dalším hybridním vozem – Toyota Auris Hybrid, který vychází z klasického hatchbacku, který můžeme vidět i na našich ulicích. Hybridní Auris vypadá na první pohled úplně stejně jako jeho benzinový/dieselový kolega, pod kapotou ale dřímá kombinace benzinového 1,8l motoru s výkonem 73 kW a 60kW elektromotoru jako u třetího Priuse. V případě většího bratříčka tato kombinace znamená kombinovanou spotřebu 3,9 l na 100 km a hybridní Auris bude bezesporu lehčí vůz...

Oblibě by měla pomoci i cena, protože Auris by měl být rozhodně levnější než Prius (třetí verze Priusu se prodává dle oficiálního ceníku za 660 900 Kč). Na frankfurtském se zatím objevil pouze koncept vozu s fotovoltaickými panely na střeše, sériová výroba by přesto měla začít už na podzim, v britském závodu Toyoty v Burnastonu. Do České republiky se Toyota Auris Hybrid dostane pravděpodobně jako v případě Priusu se zpožděním, tedy až v příštím roce.

Související články

Tagy: Aktuálně, Technologie, Hybridy a elektromobily

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií