Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: VIDEO: Stavba alternativních zdrojů energie. Reklama vs. skutečnost

27. 07. 2009 | Jan Morkes


Šikovná reklamní agentura dokáže divy. Společnost Jung von Matt v krátkém videoklipu ukázala, že pokud jste obr, je snadné vykonat velké věci. V tomto případě je obrem míněna původem německá energetická společnost RWE a velkými věcmi nic menšího než masivní zavádění alternativních zdrojů energie do praxe. Vypadá to všechno tak krásně a jednoduše, že?

Ještě zajímavější je ale srovnání vyznění videoklipu s konkrétními čísly z posledních dostupných dat. Skupina RWE podle vlastních údajů z října 2008 vyrábí 56 % energie z uhlí, 16 % ze zemního plynu, 14 % za jádra a 11 % z ropy. Na obnovitelné zdroje připadlo 3 % energetického mixu skupiny (vše údaje za rok 2007). Obr se tedy bude muset hodně snažit, aby to vypadalo jako ve videoklipu. (Pravdou nicméně je, že cílem skupiny je do roku 2020 zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na 17 %). 

Energetický mix RWE 2007 a 2020

Související články

Tagy: Energie, Ze světa, Události, Komentáře, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Vytápění, NazelenoPlus, Komentáře

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

RWERoman15. 01. 2011 11:35
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií