Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Video: Jak se bránit nekalým praktikám podomních prodejců energií?

12. 03. 2013 | Portál EnergiePlus+


Jak rozpoznat nekalé praktiky prodejců? Na co si dát pozor, pokud o nabídce podomního obchodníka uvažujete? Jaké jsou nejčastěji používané triky? Více informací o tom, jak se bránit podvodnému prodeji naleznete ve videu z přednášky z E.ON Poradenského centra.

Podomní obchodníci s energiemi jsou ve svých prodejních argumentech velmi vynalézaví. Často se vydávají za pracovníky vašeho dodavatele energií a nabízejí vám mimořádnou akční slevu. Pro získání konkrétních informací však po vás obchodník bude požadovat předložení vašich faktur za energie a další osobní údaje. V takovou chvíli byste měli jednoznačně zbystřit, protože se z největší pravděpodobností jedná o podvod. Váš dodavatel energií má přece všechny tyto údaje k dispozici. Proč by pak jeho skuteční zástupci potřebovali vidět vaše faktury za elektřinu či plyn?

Pochybných obchodních praktik se však dopouští i mnozí další podomní prodejci, kteří se sice nevydávají za někoho, kým nejsou, používají však nejrůznější psychologické taktiky nebo lži.

Jako příklad si můžeme uvést několik používaných triků, se kterými jste se možná již také setkali:

1. „Přišli jsme vám snížit účet za elektřinu, potřebujeme jen vidět vaše faktury. Stačí jenom váš podpis, vše vyřídíme za vás.“

Vždy buďte opatrní v případě, kdy vám prodejce odmítá sdělit konkrétní informace o produktech, které nabízí a podmiňuje to předložením vaší faktury, na základě které vám vypočítá vaši slevu. To je velmi podezřelé.

2. „Jak by se vám líbilo, kdybyste ušetřil/a za elektřinu několik tisíc korun ročně?“

V tomto případě se obchodníci snaží zapůsobit na vaše emoce pokládáním triviálních otázek, kterými se prostřednictvím vašich kladných odpovědí snaží získat vaše sympatie a zájem o jejich nabídku.

3. „Máme pro vás levnější českou elektřinu, zařídili jsme to tak, že už nebudete sypat peníze do kapsy Němcům.“

Zde se vám obchodníci snaží zalíbit podsouváním vlasteneckých a iracionálně xenofobních emocí. Pokud ale pro vás přesto je takový argument významný, ověřte si před uzavřením smlouvy s novým dodavatelem skutečné vlastnické poměry dané společnosti. Společnost s českým názvem ještě zdaleka nemusí být v českých rukou a naopak.

4. „Zlevňujeme elektřinu ve vaší obci. Nabídka je ale omezená jen pro určitý počet lidí, musíte podepsat hned. Všichni vaši sousedi už této jedinečné příležitosti využili, zítra už vás tam nevtěsnám.“

Prodejce, který na vás začne vyvíjet podobný nátlak, je značně podezřelý. Vytváření iluze časové tísně je u podomních obchodníků velmi oblíbené. Když se navíc přidá faktor rizika „propásnutí“ výhodné nabídky, je úspěch prodejce u důvěřivého zákazníka prakticky zaručen.

5. „Váš dodavatel energií zkrachoval, rychle podepište, nebo přijdete o dodávku elektřiny.“

Takové jednání patří sice mezi „silné kalibry“ avšak i takto nepoctiví prodejci se stále objevují. Především starší lidé mohou ve strachu, že jim bude odpojena elektřina, tomuto tvrzení uvěřit a předkládanou smlouvu bez jakéhokoli podezření podepsat.

Hlavní zásada zní, nenechejte se dostat pod tlak a všechny informace si v klidu ověřte. Při uzavření smlouvy mimo prostory obvyklé k podnikání dodavatele máte navíc možnost v zákonné lhůtě bez jakýchkoli sankcí odstoupit.

Pro více informací a spuštění videa klikněte zde.

Tagy: Energie, Aktuálně, EnergiePlus+, Služby, Ceny energií, EnergiePlus 2

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií