Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Video: Elektrická mobilita v inteligentních energetických sítích

04. 02. 2013 | Komerční sdělení


Kolik elektromobilů u nás bude jezdit v roce 2020? A jakou roli budou hrát v rámci chytrých energetických sítí budoucnosti? A slyšeli jste o bezdrátovém dobíjení elektromobilů? Podívejte se na krátké video, které vám vše objasní.

Očekává se, že v roce 2020 dosáhne počet elektromobilů provozovaných v Německu jednoho milionu a v České republice sto tisíc. Energetickou spotřebu v dané zemi to ovšem nezvýší o více než 0,5 %. Současná spolehlivá elektrická soustava je navíc naprosto dostatečnou základnou pro vybudování široké sítě dobíjecích stanic. Vytvoření dobíjecího místa pro elektromobil tak nebude nijak obtížné ani drahé.
 
 
Pilotní projekty, které společnost E.ON realizuje v různých zemích světa, opakovaně ukazují, že většina lidí dobíjí své elektromobily doma. Elektromobily by se tak měly stát součástí inteligentní energetické infrastruktury, kterou společnost E.ON právě vyvíjí. Srdcem celého systému bude inteligentní elektroměr (tzv. smart meter). Akumulátor elektromobilu se stane součástí energetického napájení domu.
 
Společnost E.ON také pracuje na vývoji rychlonabíjecích stanic, které by umožnily rychlé nabití elektromobilu při cestách na delší vzdálenosti. Dobití energie na ujetí 50 km bude trvat jenom 10 minut. V současnosti také E.ON testuje bezdrátové nabíjecí systémy, které fungují na principu elektrické indukce. Energie v tomto případě do automobilu proudí z tenké podložky na podlaze. Stačí auto zaparkovat a dobíjení začíná.
 
Pro více informací a spuštění videa klikněte zde.

Tagy: Energie, Technologie, Aktuálně, Energetika, Technologie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií