Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: V rámci Nové zelené úsporám nejspíš získáte dotaci také na fotovoltaiku

10. 03. 2015 | Michal Doležel


Ministerstvo životního prostředí spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu nyní zvažují, že by žadatelé o dotaci v programu Nová zelená úsporám mohli získat státní podporu také na pořízení malé fotovoltaický elektrárny. Důvodem je hlavně splnění klimatických cílů EU a požadavků Státní energetické koncepce na zdvojnásobení produkce elektřiny ze slunce. Podporovány by byly pouze malé domácí elektrárny s výkonem do 10 kW, které nebudou potřebovat licenci Energetického regulačního úřadu a s jejichž větším rozvojem i připojováním do sítě počítá budoucí legislativa.

Podpora fotovoltaiky v rámci Nové zelené úsporám je zatím pouze ve stádiu úvah. V praxi však bude nejspíš probíhat podobně, jako u termických solárních systémů pro ohřev vody, které jsou podporovány již nyní.

Zdroj: HN

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií