Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Úspora energie ve veřejných budovách díky technologiím 3M

27. 10. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Společnost 3M umožňuje svými vyspělými technologiemi dosahovat úspor za energii ve veřejných budovách. Okenní fólie s patentovanou technologií 3M zajistí požadované úspory energie za klimatizaci, která představuje významný podíl v nákladech na provoz administrativních a veřejných budov a přispívá k znečišťování životního prostředí.

Společnost 3M je tradičním výrobcem technologií, které se uplatní na dynamicky se rozvíjejícím trhu řízení spotřeby energie. Snižování energetické náročnosti veřejných budov je přitom jedním z kroků, jak přispět k omezení dopadů terciálního sektoru na životní prostředí.

V roce 1966 obdržela společnost 3M vůbec první patent na okenní fólie a od té doby je po čtyři desetiletí globálním lídrem v těchto technologiích. Dnes nabízí společnost 3M ve své divizi Obnovitelných zdrojů široké portfolio okenních fólií obsahující solární, bezpečnostní i dekorativní fólie pro automobilový průmysl, kancelářské budovy i soukromé bydlení.

Za zmínku stojí vůbec první průzračné okenní fólie neobsahující kovy. Fólie Prestige využívají zcela novou, společností 3M patentovanou nanotechnologii optického filmu, který zadrží infračervené teplo a škodlivé UV paprsky, avšak propustí záplavu viditelného světla. Výrazně snižují intenzitu tepla a ultrafialového záření pronikajícího do budovy. Teplo ze světla dokáží snížit až o plných 66%, což má za následek menší nápor na klimatizaci a nižší náklady za energii.                     

Tento typ solárních folií byl například instalován na okenních plochách archivu kanceláře presidenta republiky na Pražském Hradě. Fólie 3M Prestige byly pro tuto aplikaci vybrány právě pro svou vysokou schopnost snížit přehřívání interiéru a přitom rušivě nezměnit vizuální vzhled památkově chráněné budovy. Fólie 3M Prestige jsou díky své vysoké čirosti schváleny pro použití v památkově chráněných zónách hlavního města Prahy, což umožnilo instalovat je i na řadu dalších veřejných budov v centru Prahy.

 

Tagy: Energie, Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií