Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Unikátní projekt ušetří občanům Hradce za zimu desítky tisíc

12. 01. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Město Hradec Králové bude prvním městem v České republice, které pomůže svým občanům za zimu na teple ušetřit desítky tisíc korun. Magistrát města Hradce Králové ve spolupráci s Tepelným hospodářstvím Hradec Králové nabídne zájemcům jedinečnou možnost shlédnout termosnímkování jejich domů a bytů, které pomůže odhalit značné energetické ztráty z nezateplených střech, a lidem tak v konečném důsledku ušetří nemalé finanční částky.

První termosnímky jsme s ohledem na technicky náročné podmínky provedli už loni. Výstupy se v současné době zpracovávají a po vyhodnocení je chceme poskytnout městu a zveřejnit pro občany Hradce na internetu,“ vysvětluje termokamerový systém ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler, který chce ve spolupráci s městem výsledky unikátního projektu na firemní webové prezentaci http://www.thhk.cz. "Pokud občan ze zveřejněných fotografií zjistí u své nemovitosti nějakou odchylku, pak už záleží na něm, jak toto zjištění využije," upřesňuje Jiří Seidler.

Unikátní služba pro občany města

Tepelný audit budou moci jako první v České republice využít obyvatelé Hradce Králové už v nejbližších dnech, kdy si na snímcích svých domů zjistí, kde jim uniká ze střechy teplo. „Lidem se tu otevírá výborná možnost, kterou by měli rozhodně využít. Na vlastní oči se přesvědčí, že každý rok za energie utrácí mnohem více, než by skutečně museli,“ říká k projektu náměstkyně královéhradeckého primátora Pavla Finfrlová.

Podle ní by přitom stačilo, kdyby se lidé odhodlali a přistoupili k opatřením, které jsou i přes vyšší pořizovací náklady z dlouhodobého hlediska výhodná a rentabilní. Například se může jednat o výměnu oken, zateplení fasády, investice do izolací střech a podobně. Na každém odkladu tak lidé zbytečně prodělávají. Situace je přitom takovým investicím příznivě nakloněná například i díky vládnímu programu Zelená úsporám, který je realizován ministerstvem životního prostředí.

Tagy: Energie, Aktuálně, Dotace a úspory, Stavba a rekonstrukce, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií