Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Zateplování budov zvyšuje zaměstnanost

25. 10. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA - konference Pasivní domy 2010

Přední čeští a zahraniční odborníci spolu s účastníky konference PASIVNÍ DOMY 2010 se shodli na všestranné výhodnosti podpory rekonstrukcí staveb s cílem snížení spotřeby energie až o 90 procent.

Nákladově efektivní rekonstrukcí lze uspořit až 90 % energie na vytápění. Při takové rekonstrukci je nutné použít materiály a prvky pro pasivní domy, zejména dostatečnou tloušťku tepelné izolace na obvodové stěny (cca 20 cm), podlahy a stropy, a okna s kvalitními rámy zasklené trojsklem. Instalace nuceného větrání s rekuperací tepla je nezbytná pro zajištění dostatečné výměny vzduchu, která byla před rekonstrukcí částečně zajištěna netěsnostmi starých oken.

Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které konferenci pořádalo, říká: „Stát by měl podporovat komplexní rekonstrukce staveb a novostavby v pasivním standardu, jako ekonomicky nejefektivnější řešení. Finanční prostředky z prodeje emisních povolenek použité na tuto podporu zvýší kvalitu bydlení občanů a podpoří místní živnostníky. Podle ekonomů z NERV je tato podpora mnohem lepší cestou proti krizi než šrotovné.“

Jan Tywoniak z Fakulty stavební ČVUT v Praze dodává: „Komplexní rekonstrukce je cílem, ke kterému se lze dostat i postupnými kroky. Dílčí opatření by ovšem měla splňovat takové parametry, aby neznemožnila pozdější dokončení kvalitní komplexní rekonstrukce.“

Hlavní autorka studie o dopadech rekonstrukcí na zaměstnanost Diana Ürge-Vorsatz ze Středoevropské univerzity doplňuje: „Nejvyšší pozitivní dopady na zaměstnanost mají investice do stávajících domů, které sníží spotřebu energie o 90 %. Oproti běžným rekonstrukcím tato investice vytvoří o 140 000 více pracovních míst, a přibližně 5x více pracovních míst než investice ve stejné výši do stavby silnic.“

Příklady rekonstrukcí představené na konferenci ukázaly, že snížení spotřeby energie až o 90 % je i s použitím běžných materiálů a technologií možné a ekonomicky dostupné.

Odborníci a účastníci 6. mezinárodní konference PASIVNÍ DOMY 2010 se shodli na následujících závěrech:

  • Stát má podporovat komplexní rekonstrukce staveb a novostavby v pasivním standardu jako ekonomicky nejefektivnější řešení.
  • Finanční podpora výše uvedeného je lepší protikrizové opatření než různé formy „šrotovného“. Finanční prostředky (např. z prodeje emisních povolenek) doporučujeme použít na tuto podporu.
  • Stát má povinnost zajistit včasnou transpozici EPBD pro zajištění dostatečné doby na přípravu projektantům a firmám.
  • V zájmu zachování konkurenceschopnosti vůči okolním ekonomikám je třeba podporovat i další profesní vzdělávání.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Vytápění, Dřevostavby

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií