Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Skládací kola Dahon na Evropském týdnu výzkumu

19. 05. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Předvést české veřejnosti inovativní technologie v oblasti dopravy a představit nové dopravní alternativy. To bylo cílem Evropského týdnu výzkumu a inovací v dopravě, který se uskutečnil 11. – 15. května 2009 v Brně. Pod záštitou českého ministra dopravy Gustáva Slamečky se na jižní Moravu sjeli zástupci nejvýznamnějších evropských asociací dopravního výzkumu. Mezi ukázkou nejaktuálnějších novinek v dopravě nechyběla ani skládací kola, která reprezentovala novou alternativu v oblasti kombinované dopravy a dojíždění do práce.

Skládací kola Dahon se představily na odborné konferenci Urban Mobility, kterou organizátoři akce z Centra dopravního výzkumu uspořádali ve středu 13. května na brněnské Nové radnici. Expozice skládaček doplnila diskusi o otázkách městské mobility a využití ekologických způsobů dopravy. Právě skládací kola přitom představují nový trend v městské dopravě. Tím, že jsou složitelná a lehce přenosná, umožňují kombinovat dopravu na kole s prostředky hromadné dopravy. Díky tomu zrychlují a ulehčují dopravu i ve městech jako je Brno, které si kvůli nedostatku cyklostezek prozatím cyklisté příliš neoblíbili.

To potvrzuje i Petr Kazda z Nadace Partnerství, koordinátor programu Cyklisté vítáni, který se orientuje na propagaci cyklistiky po celé České republice. „Mohu uvést příklad z osobní zkušenosti. Ze sídla Nadace na brněnské Údolní ulici jsem se na nádraží v Králově Poli dostal za něco málo přes deset minut. Kolo jsem během pár vteřin složil a nastoupil na vlak do Kuřimi. Zvládl jsem to domů za necelou půl hodinu, navíc jsem ve vlaku nepotřeboval lístek na kolo. Bylo složené a zabíralo tolik místa jako normální zavazadlo,“ říká.

Příležitost využít kterýkoliv z modelů Dahon, které do Česka dováží společnost Azub Bike, si najde každý, kdo denně dojíždí do práce. Se skládacím kolem je možné jednoduše dojet na nádraží, složit jej, vzít pod paži a nastoupit do vlaku nebo do autobusu. Po vysednutí skládačku opět rozložit, nasednout a dovézt se do práce. Dahon je možné složit nebo rozložit za 10 až 20 vteřin.

O společnosti Azub Bike

Společnost Azub Bike už od roku 2001 přináší zákazníkům v České republice a na Slovensku kola a další cyklistický sortiment, který není na našem cyklistickém trhu zaběhlý. Je oficiálním distributorem skládacích kol Dahon, kterých se ve světě prodalo už přes 2 miliony. Součástí jejího sortimentu jsou dále lehokola, dětské vozíky, dětské tažné tyče, ale i kožené sedačky Brooks a spoustu dalších nekonvenčních produktů. Více informací o společnosti naleznete na stránkách www.azub.cz.

 

Související články

Tagy: Ze světa, Události, Tiskové zprávy, Koupit biopotraviny, Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií