Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: RSTS téměř dva roky nezvýšila úrokové sazby úvěrů

02. 09. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Zatímco sazby hypotečních úvěrů od poloviny loňského roku až na krátkodobé výjimky postupně rostou, Raiffeisen stavební spořitelna jde proti trendu. Více než polovinu svých překlenovacích úvěrů úročí stejnou sazbou jako na podzim 2007.

Průměrná úroková sazba hypoték dosáhla podle posledních údajů Fincentrum Hypoindexu v červenci 5,66 procenta ročně. Zatímco ČNB letos snížila svou základní sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, už o 2,5 procentního bodu, banky snížily úroky jen u vkladů a podnikatelských úvěrů. Žadatelům o půjčku z řad fyzických osob se ale zdražily hypotéky i spotřebitelské úvěry. Naproti tomu Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) drží své sazby dlouhodobě na stejné úrovni. Může si to dovolit i proto, že není tolik jako hypoteční banky závislá na vývoji trhu. Navíc, na rozdíl od hypotečních bank, v důsledku turbulencí způsobených světovou hospodářskou krizí, nezpřísnila požadavky na bonitu svých klientů a její úvěry na bydlení jsou stále dostupné.

Téměř třetina klientů RSTS splácí úvěr s úrokovou sazbou 4,9 procenta ročně, druhou nejčastěji využívanou sazbou (téměř 16 procent klientů) je 3,5 procenta ročně. V letošním roce si klienti nejčastěji zvolili varianty překlenovacího úvěru Nízká hyposplátka s úrokovou sazbou 5,1 procenta ročně a Bez čekání s ročním úročením 3,9 až 4,9 procenta. Úroková sazba u více než poloviny překlenovacích úvěrů v nabídce RSTS (včetně zmíněné Nízké hyposplátky) se přitom naposledy měnila na podzim roku 2007.

Úrokové sazby řádného úvěru ze stavebního spoření aktuálně nabízených tarifů smlouvy o stavebním spoření činí 3,5 procenta ročně ve spořící variantě a 4,9 procenta ročně ve variantě úvěrové. Pro smlouvy uzavírané před dubnem 2007 platí sazby uvedené ve smlouvě, podle konkrétního tarifu. Aby klient na tyto sazby dosáhl, musí splnit několik podmínek: spořit aspoň dva roky, naspořit minimálně 40 procent cílové částky a dosáhnout určité hodnoty tzv. ukazatele zhodnocení. Už od okamžiku uzavření smlouvy o stavebním spoření se ale může spolehnout na to, že na tyto garantované a nízké sazby po splnění uvedených kritérií dosáhne. To, spolu s možností kdykoli úvěr bezplatně předčasně částečně nebo zcela splatit, je hlavní konkurenční výhodou úvěrů od stavební spořitelny ve srovnání s hypotékou.

Související články

Tagy: Aktuálně, Zelené úvěry

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií