Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Po sedmi letech zmizí z Týnského chrámu unikátní lešení

11. 09. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Na přelomu září a října tohoto roku budou ukončeny práce na poslední etapě oprav kamenných ochozů a reliéfů obou věží kostela Matky Boží před Týnem, které se po částech obnovují již od roku 2002. Společnost Coleman S.I., přední prodejce střešních a stavebních materiálů, je od začátku dodavatelem unikátního závěsného konzolového lešení FOX, které je jediné použitelné na daný typ prací. Tento typ lešení je využitelný hlavně na místech s vysokou frekvencí lidí a v historických jádrech měst, protože využití klasických lešení nebo horolezeckých technik je v takovém případě náročné časově i finančně.

Při rekonstrukci kamenných ochozů věží Týnského chrámu bylo použito lešení FOX s chemickou kotvou, protože u památkových objektů se nesmí příliš zasahovat do fasády. Kotvy se umístily přímo do spár mezi bloky kamenů v plášti věže a po skončení prací se zapraví. Pro maximální ochranu dělníků bylo zábradlí vystaveno do výšky 2 m a kompletně zasíťováno a na podlahu se použila geotextilie proti propadu. „Díky svému zabezpečení umožňuje lešení FOX provádět složité stavební práce i na frekventovaných místech, což okolí Týnského chrámu díky turistům bezesporu je,“ říká marketingový manažer společnosti Coleman S.I. Ing. Tomáš Štejfa.

Lešení FOX na Týnském chrámu.
Lešení FOX na Týnském chrámu. Zdroj: Společnost Coleman S.I.

Jelikož se lešení FOX staví ve výšce, odpadá placení veřejného záboru jako u klasických lešení, které se montují od paty budovy a jejichž stavba je časově náročná. Použití horolezeckých technik je zase při dlouhodobém používání finančně náročné. „Závěsné lešení je velmi variabilní a flexibilní, což znamená, že se dá použít takměř na každý typ budovy. Navíc je jeho montáž a demontáž velmi rychlá a splňuje i ty nejnáročnější bezpečnostní požadavky. Na opravu střech, říms či kamenných ochozů historicky cenných památek je vlastně jediné, které se dá použít,“ dodává manažer pro lešení FOX Jan Strakoš, který je i  členem představenstva Českomoravské komory lešenářů.

Společnost Coleman S.I, a.s. dodala v minulosti lešení FOX také na další významné památky jako jsou Pražský hrad, Staroměstská radnice, Klementinum, Kolovratský palác nebo hrad Pernštejn.

Tagy: Aktuálně, Stavba a rekonstrukce

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií