Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: OTTO Office spouští kampaň na sběr použitých tonerových kazet

21. 04. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Ekologicko-charitativní akce SBÍREJ-TONER.CZ, jejímž organizátorem je společnost  OTTO Office, představuje unikátní spojení ekologického zpracování prázdných tiskových kazet a pomoci ústavům pro mentálně postižené v celé České republice. Projekt bude spuštěn dnes 16. dubna a potrvá do 31. října 2009.

Jak šetrně zpracovat tonery?

Tonery, například na rozdíl od alkalických baterií, nespadají do kategorie nebezpečného odpadu, je tedy možná jejich běžná likvidace (spalování, uložení na skládky), vhodnější a ekologičtější je však jejich renovace. Renovace je způsob recyklace, kdy je starý prázdný toner znovu naplněn, aniž by ztratil na kvalitě či hrozilo poškození tiskárny/kopírky v důsledku jeho používání. Vedle přírodně šetrného zpracování, přináší tento způsob recyklace i ekonomický benefit, který, zejména při intenzivním kancelářském využívání těchto přístrojů, může ročně dosahovat až desetitisíců. Takto ušetřené peníze mohou podstatně pomoci těm, kteří se bez cizí pomoci neobejdou, například mentálně postiženým.

Kde peníze pomáhají?

V České republice se prodá ročně 3,5 milionu kusů originálních tonerových a 8,4 mil. ks originálních inkoustových kazet. V roce 2008 bylo renovováno pouze 32 % (tonerové kazety), resp. 25 % (inkoustové kazety) z nich. Společnost OTTO Office chce tato čísla změnit, a proto vytvořila a iniciovala projekt SBÍREJ-TONER.CZ. Ten by měl v rozmezí šesti měsíců nejenom zvýšit procento renovovaných kazet, ale především přinést významnou finanční injekci ústavům s péčí o mentálně postižené v každém kraji České republiky. „Oslovili jsme občanská sdružení, diagnostické ústavy, ale i příspěvkové organizace, podporující osoby s kombinovaným i úplným postižením. Ve spolupráci s většinou krajských úřadů byla hlavním kritériem míra neodkladné potřeby finanční pomoci,“ říká Klára Noworytová, generální ředitel společnosti OTTO Office a koordinátorka projektu.

Jak se zapojit do projektu?

Přihlášení do projektu je možno telefonicky na lince 800 130 100, zasláním přihlašovacího formuláře faxem na 800 140 100 nebo on-line na oficiálních webových stránkách celého projektu www.sbirej-toner.cz, kde naleznou zájemci veškeré další informace o projektu. Ihned po registraci zájemce obdrží zdarma do 24 hodin sběrný box, určený pro prázdné tonery, pokud se ovšem nerozhodne použít vlastní možnost, například prázdnou krabici.

Až do konce sběrného roku, tj. do konce října 2009, budou tyto boxy bezplatně odváženy a předávány k renovaci. Peníze, získané za renovované tonery, budou poukázány na účet spolupracujícího ústavu pro mentálně postižené přímo v kraji sběratele. „Neočekáváme závratné částky, ale jakoukoli výpomoc vítáme, rádi bychom totiž zmodernizovali prostory ústavu a stále nemáme dostatek finančních prostředků. Tento projekt se rovněž ukázal jako skvělá výplň volného času našich hospitalizovaných dětí, nadšeně se zapojili do jeho propagace a focení poutačů si vyloženě užily‘‘ uvádí Eva Holečková, vedoucí pardubického stacionáře Slunečnice.

Vedle dobrého pocitu mohou dalším motivem k účasti v tomto projektu být poukázky v hodnotě 250 Kč na nákup kancelářských potřeb u společnosti OTTO Office. Účastník získá možnost nejen pomoci tam, kde je potřeba, ale i zvelebit svoji kancelář či pracovnu v podstatě pouze za to, že se rozhodl ekologicky likvidovat odpad.

Seznam zúčastněných ústavů podle krajů ČR:

1. Karlovarský – Denní centrum Žirafa
2. Plzeňský – DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM BYSTŘICE NAD ÚHLAVOU
3. Ústecký – Ústav sociální péče Háj u Duchcova
4. Středočeský – NEZÁVISLÝ ŽIVOT
5. Praha – POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením
6. Liberecký – Domov pro osoby se zdravotním postižením v Raspenavě
7. Královéhradecký – SKOK do života
8. Pardubický – Denní stacionář Slunečnice Pardubice
9. Vysočina – Diagnostický ústav sociální péče Černovice
10. Jihočeský – Domov PETRA Mačkov
11. Olomoucký – Domov Větrný mlýn Skalička
12. Jihomoravský – LILA Domov pro postižené děti Otnice
13. Moravskoslezský – Sírius
14. Zlínský – Domov pro osoby se zdravotním postižením Pačlavice

Související články

Tagy: Dům a zahrada, Ze světa, Tiskové zprávy, Aktuálně, Odpady, Spotřebiče, NazelenoPlus, Bydlení, Odpady

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií