Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Nové stromy vyrostou díky anketě i uvědomělým zákazníkům

15. 12. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

V příštím roce vyrostou v České republice opět desítky stromů díky programu Strom života Nadace Partnerství. Žádat o podporu na výsadbu mohou občanská sdružení, obce, školy nebo církevní subjekty do pátku 22. ledna 2010. Sázet se bude z výtěžku ankety Strom roku i podpoře nového partnera, společnosti Makro Cash&Carry ČR.

Pokud jste hlasovali v anketě Strom roku, přispěli jste do veřejné sbírky Strom života. Vaše zapojení do ankety získá na jaře konkrétní podobu: nově vysazené stromy na místech, kde jsou potřeba a kde si je místní obyvatelé přejí,“ říká Hana Zuchnická z programu Strom života a dodává, že výtěžek z hlasování o nejsympatičtější strom České republiky činil v loňském roce 170 tisíc korun.

Granty na sázení stromů ve výši do 20 tisíc korun udělí program Strom života již desátým rokem. Jednoduchá myšlenka se za dobu existence nevyčerpala, v každém grantovém kole se podaří podpořit zhruba třetinu žádajících. Díky grantům programu Strom života se do krajiny vrací stanoviště původní druhy nebo staré a krajové odrůdy ovocných dřevin. Podporu však nacházejí  i výsadby v centrech měst a vesnic, ve školních zahradách nebo na sídlištních prostranstvích. Více informací spolu s jednoduchým formulářem žádosti o grant najdou zájemci na www.stromzivota.cz/granty. Grantová uzávěrka je 22. ledna 2010.

Kvalita žádostí se rok od roku zvyšuje a někdy se tak do finále nedostanou opravdu zajímavé projekty. I proto jsme uvítali partnerství společnosti Makro a její myšlenku ,stromy za letáky',“ uvádí Hana Zuchnická z programu Strom života. Za každého zákazníka, který si nechá místo tištěných letáků zasílat letáky elektronické, přispěje Makro dvaceti korunami na výsadbu stromů. O nabídku je velký zájem a Makro se rozhodlo v projektu pokračovat i celý příští rok. Stromy budou navíc vysazeny na místech, která pomohou vybrat sami zákazníci. „Z projektu máme radost, vychází přesně z naší strategie podporovat životní prostředí a komunity v regionech, kde žijí naši zákazníci. Navíc se moc těšíme, až jako zaměstnanci vyhrneme rukávy  a budeme moci s výsadbou stromků pomáhat. V rozvoji občanské společnosti vidíme velikou naději pro budoucnost, a proto chceme být „při tom“, dodává Romana Nýdrle, ředitelka pro korporátní komunikaci společnosti Makro Cash&Carry ČR. 

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií