Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Nová fotovoltaická elektrárna v Hodonicích

28. 05. 2009 | Tisková zpráva


V Hodonicích u Znojma byla 26. 5. 2009 otevřena nová fotovoltaická elektrárna o výkonu 2,15 MWp. Celkem bylo použito 10 848 mono a polykrystalických modulů značky SolarWorld. „Tato instalace je unikátní jednak instalovaným výkonem, který jí staví na špičku mezi fotovoltaickými elektrárnami využívajícími technologii krystalického křemíku, i využitím modulů SolarWorld, které jsou dle testů nejvýnosnějšími moduly na trhu,“ říká Filip Malán, zástupce společnosti Soleg, která moduly SolarWorld do ČR dodala. Otevření elektrárny se zúčastnil také náměstek ministra životního prostředí ČR Karel Bláha a zástupci saského ministerstva životního prostředí.

Fotovoltaická elektrárna v Hodonicích u Znojma
Fotovoltaická elektrárna v Hodonicích u Znojma má výkon 2,15 MW

Fotovoltaická elektrárna v Hodonicích u Znojma zaujímá plochu 5,9 Ha, což je rozloha přibližně devíti fotbalových hřišť. Elektrárnu tvoří 10 848 mono a polykrystalických modulů značky SolarWorld umístěných na dřevěných konstrukcích. Převedení stejnosměrného proudu na střídavý obstarává 222 měničů SMA. Elektrárna je vybavena monitorovacím systémem umožňujícím kontrolovat činnost celé elektrárny a také činnost každého měniče.

Celkovým výkonem 2,15 MW se elektrárna v Hodonicích staví na špičku mezi elektrárnami využívajícími technologii krystalického křemíku. Množstvím vyrobené elektrické energie lze průměrně zásobovat 700 domácností a roční výrobou energie se ušetří 2 476 tun emisí CO2. Předpokládaná návratnost celé investice je do 10 let, udávaná životnost použité technologie je 25 let.

Solární energie - výroba elektřiny

Polykrystalické moduly SolarWorld použité v této fotovoltaické elektrárně zvítězily v testu německého časopisu Photon, který po celý rok 2008 měřil výnosy různých fotovoltaických modulů.

„Doufáme, že tato instalace inspiruje i širokou veřejnost k úvahám o využití sluneční energie. Panely SolarWorld, které jsou zde použity, jsou díky skvělým výnosům a rychlé návratnosti investice ideální právě pro rodinné domy. Tam doporučujeme instalovat výkon 5 kWp,“ říká Filip Malán ze společnosti

Související články

Tagy: Energie, Ze světa, Události, Tiskové zprávy, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, NazelenoPlus, Bydlení, Stavba a rekonstrukce

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

jo ?Mirek28. 05. 2009 22:34
 Roční koef. využití inst. výkonu 12,1%Petr Nejedlý06. 06. 2009 11:13
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií