Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Největší solární park na Lounsku byl zkolaudován

07. 09. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Nový fotovoltaický park o velikosti 1,1 MWp byl v polovině srpna zkolaudován nedaleko Loun. V Čechách se jedná o první solární elektrárnu této velikosti, kde jsou použity pouze prvky z dílny společnosti Conergy, která patří v oblasti integrovaných solárních systémů ke světovým lídrům. Použita zde byla nová technologie z dílny této společnosti, která zakázku v hodnotě přesahující 72 milionů Kč coby generální dodavatel realizovala. Výstavba solární elektrárny rozkládající se na ploše 24 000 m2 trvala pouhé tři měsíce. Nyní se čeká na její připojení do veřejné distribuční sítě, do provozu by tak měla být uvedena v nejbližší době.

Fotovoltaický systém: 5 112 solárních modulů a nové měniče

Celý fotovoltaický systém projektu tvoří 5 112 solárních modulů Conergy Power Plus a nové měniče Conergy IPG-T 15, které umožňují převod čisté energie do veřejné sítě,“ říká Aleš Spáčil, jednatel společnosti Conergy.

Tyto měniče dosahují až 97,5 % tzv. evropské účinnosti, což je nejvíce v porovnání s ostatními produkty, jež jsou momentálně na našem trhu. „Coby systémový dodavatel jsme v rámci zakázky zajistili nejen potřebné komponenty pocházející z naší dílny, ale připravili jsme zároveň celý projekt,“ dodává Spáčil.

Solární elektrárna přispěje k renaturalizaci pozemku

Nová elektrárna byla vybudována na bývalé skládce, a tak kromě produkce elektřiny při nulových emisích CO2 přispěje zároveň k renaturalizaci daného území. V rámci výstavby zde proběhl mimo jiné nezbytný úklid pozemku a terénní úpravy, zajištěna byla také bezpečnost solárního parku. Ten nyní chrání před vniknutím cizích osob nejen důkladné oplocení, ale také zabezpečovací zařízení a kamerový systém.

V současné době probíhají přípravy na připojení do veřejné distribuční sítě, do níž půjde veškerá vyrobená energie,“ upřesňuje další postup Jiří Markup, vlastník společnosti M2Solar, která je majitelem této nové elektrárny. „Po spuštění do provozu by dle výpočtů průměrného dopadu slunečního záření v této lokalitě měla nová elektrárna ročně vyrobit přibližně 980 MWh tzv. zelené (čisté) energie, nezatěžující svým chodem životní prostředí,“ dodává Markup.

O společnosti Conergy AG

Společnost Conergy AG se sídlem v Hamburku byla založena v roce 1998 a v současné době je jednou z vedoucích společností v Evropě v oblasti regenerativních zdrojů energie. Na poli integrovaných solárních systémů patří dokonce ke světovým lídrům. Klientům, k nimž patří nejen domácnosti, ale především firmy, nabízí Conergy celé spektrum služeb, mezi které patří například projektování a výstavba malých i velkých solárních elektráren na klíč nebo financování a plánování velkoprojektů v oblasti větrné energie, bioenergie a solární termiky.

Společnost Conergy AG kromě toho vyrábí komponenty pro solární elektrárny, a to výhradně ve svých evropských závodech. Mezi nejvýznamnější projekty společnosti patří největší fotovoltaická elektrárna na světě postavená v Bavorsku nebo největší asijská elektrárna, která byla vybudována v Koreji. Od března roku 2005 je společnost Conergy AG zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů, v témže roce byly akcie společnosti přijaty také do německého indexu akcií TecDAX, který zahrnuje technologické společnosti. Společnost Conergy je již zastoupena ve více než 20 zemích (např. v Itálii, Španělsku či USA). V srpnu roku 2009 vstoupila i na český trh, a to prostřednictvím své dceřiné společnosti Conergy Česká republika. Česká pobočka je zakládajícím členem České fotovoltaické průmyslové asociace, vzniklé v listopadu 2009.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Fotovoltaika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií