Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Krize na realitním trhu? U nízkoenergetické výstavby ne

12. 01. 2009 | Tisková zpráva


 TISKOVÁ ZPRÁVA

Realitní makléři i developeři volají o pomoc – finanční a hospodářská krize se s plnou silou začala projevovat i na realitním trhu. I v tomto oboru jsou však oblasti, jichž se pokles poptávky netýká – např. nízkoenergetická výstavba. Developerská společnost JRD hlásí neustálý zájem klientů právě o nízkoenergetické byty.

JRD je developerskou společností, která se orientuje na výstavbu nízkoenergetických bytových domů. Od svého založení v roce 2003 se těší velkému zájmu klientů, který se neustále zvyšuje. Tomu napovídají i čísla z roku 2008.

„Přestože naši konkurenti hlásí výrazný pokles poptávky po novostavbách, naše projekty se prodávají bez potíží. V tuto chvíli je např. před dokončením zatím nejrozsáhlejší nízkoenergetický bytový areál Dolní Měcholupy 4, v kterém byly byty stejně jako předchozích projektech vyprodány již ve fázi hrubé stavby,“ říká Ing. Jan Řežáb, jednatel společnosti JRD.

Pozitivně hovoří i statistická data a výhledy na rok 2009. Společnost JRD zahájila v roce 2008 výstavbu 58 bytových jednotek, v roce 2009 to již bude 146, tedy téměř trojnásobek.  Většina loňských realizací je podstatně rozsáhlejší než tomu bylo v minulosti, např. projekt nízkoenergetického bytového areálu Dolní Měcholupy 4. V různých fázích rozpracovanosti je navíc dalších 15 projektů v celkovém rozsahu více než 1,5 miliardy Kč, výstavba části z nich začne v průběhu roku 2009.

Možnost zahájení výstavby dalších viladomů společnosti umožňuje i fakt, že není zatížena žádným bankovním úvěrem. Právě v dnešní době se ukazuje, že strategie firmy v tomto směru byla a  je správná.

Čeští klienti hledají především kvalitu a komfort

Chování kupujících se v poslední době výrazně mění. Zatímco dříve zákazníky při výběru bytu zajímala téměř výhradně lokalita a vizualizace projektu, dnes se do popředí stále výrazněji dostávají další parametry. „Zákazníci, kteří poptávají naše byty, jsou již většinou velmi dobře seznámeni s technologickými možnostmi a nároky nízkoenergetického bytu či domu. Hledají především luxusnější, energeticky úsporné a komfortní bydlení.

Zejména v poslední době se stále zvyšuje zájem o menší developerské projekty, lidé už prostě nechtějí bydlet na sídlištích, více dbají o kvalitu okolního prostředí,“ říká Jan Řežáb a dodává: „Tento zájem se výrazně projevuje na našich prodejích. V celé historii naší společnosti byly všechny projekty do stadia hrubé stavby vyprodány, stejně je tomu i v současné době. V posledních měsících jsme dali do prodeje 4 projekty (Vily Dolní Měcholupy 4, 5 a 6 a areál Viladomy u Obory v Uhříněvsi) a všechny se ještě před započetím stavby velmi dobře prodávají. K dnešnímu dni jsou tyto projekty prodány z 35 až 80 %. Tomuto trendu velmi napomohl zesílený důraz na kvalitu návrhu a provedení staveb a zejména skutečnost, že JRD jako jediný developer realizuje všechny své projekty jako nízkoenergetické a zároveň v energetickém štítku A.“
 

 

Související články

Tagy: Energie, Ze světa, Tiskové zprávy, Aktuálně, Nízkoenergetické a pasivní domy, NazelenoPlus, Politika, Komentáře, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií