Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Izolace pasivního domu technologií foukání

07. 10. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Úpatí Orlických hor, mírný jižní svah s výhledem do romantického údolí, stále zelená louka a malý háječek. Místo jak stvořené k romantickému snění. A nebo k příjemnému bydlení, což se navzájem vůbec nevylučuje. Právě tady, ve vznikajícím satelitu dvacítky rodinných domků za obecním úřadem, se rozhodli mladí manželé Konvalinovi postavit svůj dům. Když si pořídit bydlení uprostřed nádherné přírody v Javornici na Rychnovsku, pak nejlépe takové, které je co nejšetrnější k životnímu prostředí. Tedy pasivní dům. Martin Konvalina se na stavbě podílí již od fáze projektování. Kvalitu klade na první místo.

Pasivní dům s tepelnou ztrátou jen 2,8 kW

Především je třeba zaručit vzduchotěsnost. Aktivní rekuperační jednotka se postará o dokonalé využití tepla na vytápění a ohřev užitkové vody. Lokální dotápění tvoří speciální stropní fólie. Vnitřní příčky jsou z akumulačních cihel, vnější zdivo z kvalitního termoizolačního betonu. Dešťová voda najde využití ke splachování i při závlaze zahrady, celý pozemek má rozlohu 1 330 m2.

Plastová okna s dvojsklem a vnitřní fólií jsou samozřejmostí. Aktivní rekuperační jednotka umožňuje, že není nutno použít solární kolektor ani zásobník tepla, nebylo by to již ekonomické. Celková vypočítaná tepelná ztráta je totiž velmi malá. Činí pouhých 2,8 kW! Jak je toho dosaženo?

Izolace z minerální vaty: Aplikace foukáním na strop

Tajemstvím je kvalitní izolace použitá na správném místě. Čedičová izolační hmota MAGMARELAX L je z vyvřelé horniny, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká minerální vata, která nesléhá a má velmi dlouhou životnost. Oproti jiným obdobným materiálům má řadu předností. Dokonale tepelně izoluje a výborně odolává vlhkosti i plísním. Že to není nic objevného? Ale ano. Na rozdíl od jiných izolačních materiálů má mnohem vyšší užitnou hodnotu.

Čedičová izolace se nejčastěji aplikuje foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin, ale zde bude použita technologie foukání na volnou plochu stropu objektu. Tudy totiž z obytných místností uniká zhruba třetina tepla. Je to známý fyzikální jev – teplý vzduch stoupá vzhůru. Jestliže však narazí na zateplený a dobře utěsněný strop, zůstává v bytě. Právě foukání je metoda, která umožní dokonale utěsnit všechny možné skuliny a otvory. Přitom aplikace čedičové vaty MAGMARELAX L je velmi jednoduchá. Hadicí se ze speciálního přístroje, který je umístěn na nákladním voze, žene materiál do izolovaného prostoru.

Foukání izolace provede firma IP Izolace Polná

Vraťme se ke Konvalinovým. Rozhodli se nešetřit na nepravém místě. Vyšší standard izolace střechy odpovídá kvalitou a provedením izolaci stěn, fasády, oken a izolací podlah. Tedy místům, kde jsou zpravidla nejvyšší požadavky na koeficient přestupu tepla. Stavba domu pomalu vrcholí. Ve dnech 13. a 14. října bude firma IP IZOLACE POLNÁ v Javornici, okres Rychnov nad Kněžnou, provádět foukání izolace v úctyhodné mocnosti 48 centimetrů do prostoru, vytvořeného z OSB desek, šroubovaných zespodu přímo na vazníky.

O společnosti IP Izolace Polná

IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o., je specializovaná firma zabývající se úsporou energií v prostředí veřejného a komerčního sektoru i domácností. Je výhradním dodavatelem systému foukané kamenné vlny MAGMARELAX pro Českou republiku. Společnost se zabývá také poradenskou činností, zejména pak návrhy opatření směřujících k úsporám nákladů za vytápění. Součástí služeb je také energetické poradenství včetně vypracování energetických auditů, odborných posudků, termografického měření, žádostí o dotace a komplexního vedení energetického hospodářství. Od roku 2003 má společnost zavedený systém řízení jakosti ISO 9001:2000 certifikovaný společností DNV.

IP IZOLACE POLNÁ vznikla v roce 1995 jako fyzická osoba. V roce 1997 se přeměnila na společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. Do roku 2008 společnost zrealizovala zakázky pro více než 6 000 zákazníků s celkovým objemem přes 200 000 m3 izolace.

Společnost se sídlem v Polné u Jihlavy nabízí zákaznický servis ve všech regionech České republiky. Své zastoupení má i na Slovensku.

Více informací najdete na stránkách www.ippolna.cz.

Tagy: Energie, Aktuálně, Nízkoenergetické a pasivní domy, Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií