Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Hotel Šumava Inn na Kvildě má evropskou ekoznačku

11. 08. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Hotel Šumava Inn na šumavské Kvildě se stal dalším českým ubytovacím zařízením, které se může pyšnit evropskou ekoznačkou „Květina“. Od 4. srpna tak může tento horský hotel oprávněně nazývat své služby „ekologicky šetrnými“, neboť splnil náročná kritéria, která jsou se získáním „Květiny“ spojena.

Pro turisty z celé Evropy, kteří chtějí ubytování kvalitní a zároveň šetrné k životnímu prostředí, je „Květina“ důvěryhodným dokladem. Hosté jsou přímo v místě informování také o tom, jak oni sami mohou přispět ke snahám hotelu snížit negativní dopady na životní prostředí a současně mají jistotu, že hotel je pod pravidelným dozorem certifikační instituce, kterou je CENIA, česká informační agentura životního prostředí.

Ekohotely musí dodržovat mnohé ekologické podmínky

Hotel má kapacitu deseti pokojů s 31 lůžky. „V rámci naší snahy o ochranu životního prostředí využíváme především produkty od místních šumavských dodavatelů“, řekl jeho ředitel Petr Klinecký.

Oceněný hotel je již jedenáctým českým ubytovacím zařízením, které se může tímto certifikátem chlubit a třináctým poskytovatelem „ekologicky šetrné služby“ v České republice.

A co přesně logo „Květina“ u ubytovacího zařízení představuje? Odpovídá Pavel Hrubý z CENIA, české informační agentury životního prostředí: „Dokládá odpovědný přístup nejen k ochraně životního prostředí, ale i k zaměstnancům a především k hostům. Opatření, která musí hotel přijmout, se týkají celého provozu a přispívají k úsporám vody, energie i materiálu.“ (Více o ekohotelech se dozvíte z článku na Nazeleno.cz - pozn. red.)

S dalšími držiteli Květiny, stejně jako s podrobnými kritérii pro její získání, se můžete seznámit na webových stránkách www.ekoznacka.cz. Na stejném místě najdete i seznam „ekologicky šetrných výrobků“, označených národní ekoznačkou „Ekologicky šetrný výrobek“.

Související články

Tagy: Dům a zahrada, Ze světa, Události, Tiskové zprávy, Aktuálně, NazelenoPlus, Bydlení

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií