Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Ekofestival ve znamení odpovědné spotřeby

29. 05. 2009 | Tisková zpráva


V pořadí již čtvrtý Ekofestival se uskuteční ve středu 3. června v Praze. Festival životního prostředí, který každoročně organizuje Zelený kruh, je pořádán u příležitosti Světového dne životního prostředí. Tento den stanovilo v roce 1972 Valné shromáždění OSN na 5. červen.

Cílem Ekofestivalu je zábavnou a nenásilnou formou zvýšit informovanost veřejnosti o problematice ochrany přírody, upozornit na základní vazby mezi fungováním přírody a města, poukázat na dopady spotřebitelského chování na životní prostředí a nabídnout existující možnosti alternativního spotřebitelského chování.

Čtvrtý ročník Ekofestivalu je zaměřen na téma odpovědné spotřeby. Formou informačních stánků se budete moci dozvědět více o důsledcích klasického spotřebitelského chování a zároveň se informovat o spotřebních alternativách, které jsou šetrnější k přírodě a lidskému zdraví.

Připraven je pestrý program

Festival začíná v 10.00 hodin a místem konání je Náměstí Míru v Praze 2. V rámci programu vystoupí například kapela Veronica, která zahraje a zazpívá lidové písně. Formace Malee Divy zase zahraje hudbu s africkými rytmy a písně inspirované balkánským a židovským folklórem. Připraveno je také divadelní vystoupení souboru Loutky bez hranic. Herci zahrají představení Světlušky a světluškové nebo Teplo, tepleji, nejtepleji. Na obě představení volně navážou kreativní dílny pro děti i dospělé.

programu mají své místo také filmy s ekologickou tématikou, které byly uvedené na mezinárodním filmovém festivalu o životním prostředí Ekofilm. Akce se zúčastní významné organizace působící na poli ekologie a zdravého životního stylu. Podrobný program je k dispozici na webu www.zelenykruh.cz. Leták k festivalu je možné stáhnout zde (PDF).

Související články

Tagy: Energie, Potraviny, Dům a zahrada, Zdraví, Ze světa, Tiskové zprávy, Aktuálně, NazelenoPlus, Bio, Bydlení

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií