Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: E.ON odmítá ekonomickou zátěž v důsledku financování fotovoltaiky

13. 10. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA 

Energetická skupina E.ON zveřejnila v minulém týdnu svůj odhad celkového instalovaného výkonu z fotovoltaických zdrojů (FVE) ke konci letošního roku. Současně s tím byla zveřejněna celková výše výpadku finančních prostředků společnosti E.ON Distribuce na krytí výkupu elektřiny z FVE, které je v současné chvíli kvalifikovaně odhadováno k 31. 12. 2010 na 4,3 – 4,8 mld. Kč.

Tím je dosažena maximální hranice únosnosti pro naši distribuční společnost a další finanční zatížení není možné bez následného dopadu na investice a zachování pracovních míst. Energetická skupina E.ON opakovaně poukazuje na to, jak důležité je nalezení systémového řešení na základě reálných čísel pro roky 2010, 2011 a 2012. Další finanční propady v těchto letech se neobejdou bez masivních zásahů do samé podstaty hospodaření těchto společností a tím i do sociálně ekonomických následků, které s tím mohou být spojeny.

E.ON: Je nutné řešit i letošní financování fotovoltaiky

Energetická skupina E.ON proto vítá návrhy české vlády k zajištění dlouhodobého financování výroby z FVE, které nejsou založeny na masivním nárůstu cen energií a nezatíží tak neúnosně ekonomiku České republiky a její občany. Návrh, který včera zveřejnil ministr financí Miroslav Kalousek je zcela jistě jedním z možných řešení po roce 2013.

Co však i v tomto návrhu zůstává nedořešeno je časový úsek do roku 2013. Pro energetickou skupinu E.ON je však nezbytně nutné, aby se jakýkoliv předložený návrh nezabýval pouze následujícími roky, ale obsahoval i řešení pro rok 2010, ve kterém společnost E.ON Distribuce, a.s., utrpěla značnou finanční ztrátu.

Veškeré návrhy na řešení financování výroby z FVE, které prodlužují ekonomickou zátěž pro naši skupinu v horizontu následujících let proto zcela kategoricky odmítáme.

O energetické skupině E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON Energie AG. E.ON Energie AG je největší soukromý poskytovatel energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinouplynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,4 milionu zákazníků a její podíl na trhu činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více než 4 000 km dlouhou sítí. V jižních Čechách už zásobuje plynem 110 000 zákazníků a od května letošního roku nabízí dodávku plynu na  celém svém distribučním území.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, Ceny energií

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií