Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Co jste nevěděli o Tipsport Aréně v Liberci

03. 03. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Mistrovství světa v klasickém lyžování pro rok 2009 skončilo a nejlepší světoví skokani, běžci na lyžích a sdruženáři odjeli. Tipsport Arena, kde se konal úvodní ceremoniál této výjimečné události, ale v Liberci zůstává. Vrátí se ke svému každodennímu životu, budou se v ní pořádat obvyklé akce a liberečtí fanoušci zas budou moci chodit fandit svému hokejovému týmu Bílí tygři. Tipsport Arena poskytuje svým návštěvníkům mnoho možností pro nejrůznější sportovní i relaxační vyžití, ať už se jedná o hokej, volejbal nebo bowling. Napadlo vás ale někdy, jak vůbec v tak obrovském komplexu funguje systém vytápění, dodávek energie a chlazení, nezbytné pro udržování ledu? Málokdo asi tuší, že všechny tyto energetické potřeby stadionu zajišťuje špičková kogenerační jednotka, jejímž základem jsou dva plynové motory GE Jenbacher. Tipsport Arena tak následuje celonárodní program, jehož záměrem je zlepšit nakládání s energií a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie a plnit tak ekologické cíle EU.


Věděli jste, že:

  1. V letech 2004 až 2005 prošel městský zimní stadion v Liberci významnou rekonstrukcí, při níž byl přestavěn na moderní víceúčelovou halu a jako nové křídlo byla ke komplexu přistavěna moderní Tipsport Arena?
  2. Kogenerační jednotky GE Jenbacher se na stadionu používají od konce roku 2004 a v únoru 2009 za sebou měly milník 60 000 hodin provozu?
  3. Za tuto dobu jednotky vyprodukovaly 16 170 MWh elektřiny a téměř 21 700 MWh tepla, což by stačilo k zásobení zhruba 2 200 průměrných evropských domácností po celý rok?
  4. Oproti separátním zdrojům tepla a elektřiny dochází v kogeneračních jednotkách k úspoře zhruba 40 % energie a díky tomu mají kogenerační zdroje podstatně nižší emise
  5. Komplex arény spotřebuje až 84% elektřiny vyrobené plynovými motory GE Jenbacher a že se tato elektřina používá k pohánění tepelných čerpadel a chladících kompresorů a přebytečná elektřina je pak odváděna do rozvodné sítě?
  6. Plynové motory GE Jenbacher v Tipsport Areně rovněž slouží jako záložní zdroj pro případ místního výpadku elektrické energie?
  7. Motory dodávají teplo o hodnotě 50°C, které se používá k topení a ohřevu vody nejen v samotné aréně, ale také v okolních budovách včetně té multifunkční, jež obsahuje tělocvičnu, bowlingovou dráhou, střelnici, restauraci, krytou halu, regenerační centrum, starý hokejový stadion a hotel?
  8. Tepelná čerpadla slouží zároveň jako chladící motory pro klimatizaci?
  9. Kogenerační výroba energie se ukazuje jako obzvlášť atraktivní řešení pro velké stadiony, kancelářské budovy a obytné komplexy?
  10. Divize Jenbacher při GE Energy působí v České republice již od roku 1992 a do zemí východní Evropy dodala již přes 660 plynových agregátů?


Související články

Tagy: Energie, Ze světa, Tiskové zprávy, Aktuálně, Energetika, Tepelná čerpadla, NazelenoPlus, Politika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií