Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Budoucnost dotačního programu Panel

15. 09. 2010 | Tisková zpráva


Program na podporu oprav panelových domů Nový Panel je v současnosti ohrožen a po šesti letech se může zastavit. Důvodem je návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení pro příští rok. Ten podle limitů Ministerstva financí počítá s nulovou dotací ze státního rozpočtu. Ministr pro místní rozvoj Jankovský chce na zítřejším jednání vlády otázku budoucnosti programu otevřít.

Program by mohl po opětovném doplnění zdrojů ze státního  rozpočtu pokrčovat v příštím roce a dosud připravované projekty by byly pouze nepatrně časově posunuty. Pokud však nebudou v roce 2011 poskytnuty ze státního rozpočtu poskytnuty žádné finanční prostředky, nemůže SFRB plně financovat dokonce ani již nasmlouvané a podpořené projekty.

Program Panel je úspěšný program a jeho další pokračování vloni podpořil i NERV. Zastavit jeho financování je tedy nutné velice dobře zvážit. Budu prosazovat snahu o nalezení prostředků pro tento program,“ uvedl ministr Jankovský.

Studie: V Panelu by se mělo pokračovat

Podpora z programu Panel je dostupná každému vlastníkovi bytového domu a poskytuje se v podobě úrokové dotace. Efekt podpory je poměrně vysoký, na jednu investovanou korunu přispívá stát v průměru okolo 0,22 Kč.

Za  posledních šest let se díky tomuto programu podařilo opravit zhruba 300 tisíc bytů v celkovém objemu více jak 50 miliard korun. Na podpoře bylo vyplaceno okolo 11 miliard korun. Průměrné výdaje investorů  na opravu domu přepočetné na jednu bytovou jednotku se pohybují u panelových domů okolo 170 000, u nepanelových okolo 120 000 korun.

V roce 2010 bylo v rámci programu Nový Panel podáno více než 700 žádostí o podporu. Další žádosti by již nebylo možné uspokojit: Prostředky rozpočetu roku 2010 byly vyčerpány. Z toho důvodu je s účinností od 13. srpna 2010 pozastaven příjem žádostí. V ČR je stále ještě více než  500 tisíc bytů v panelové a 800 tisíc v nepanelové technologii, u kterých nebyla realizována vůbec žádná nebo zcela nedostačující opatření ke snižování spotřeby paliv a energií.

Nezávislá veřejně dostupná studie PANEL SCAN  doporučuje v programu Nový Panel pokračovat minimálně do roku 2013.

Tagy: Aktuálně, Bydlení, Stavba a rekonstrukce

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií