Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Budoucnost: 100 % z OZE?

04. 10. 2010 | Tisková zpráva


Může lidstvo v dohledném čase pokrývat své potřeby jen z obnovitelných zdrojů energie (OZE)? Nebo jde o zbožná přání utopistů zcela mimo prostor a čas? Na setkání s německým filmem renomovaného propagátora čisté energie Carl - A. Fechnera „4. revoluce - energetická soběstačnost“, který uvedené dilema řeší,  zve sedm českých neziskových organizací působících v tomto oboru ve středu 6. října do Evropského domu v Jungmannově ul. V Praze 1. 

Setkání nazvané „Budoucnost: 100 % z OZE?“ nabídne vedle 80 minutového dokumentu, který u našich sousedů shlédlo už na 100 000 lidí i v běžných kinech, též besedu s jeho tvůrcem. Předznamená ji komentovaná projekce videoprocházek z  inspirativních projektů OZE  v našem okolí, vybraných z multimediálních CD spolupořádající Ligy ekologických alternativ, určených k osvětě a poradenství.

Zúčastnění si  vybraný nosič bezplatně i odnesou, bezplatná je též účast, zajištěno je  tlumočení.

Akce, konaná od 9.30 do 12.45 h je pořádána v rámci cyklu tzv. MINIsolarVIDEOfestů LEA, jejichž cílem je mj. využívat názorných videopomůcek více při osvětě kolem OZE, jejich budoucnosti v ČR i při vysvětlování cílu EU krýt z nich k roku 2020 energetické potřeby z 20 %.  Projekce s besedou je určena novinářům, ale i zástupcům organizací a orgánů z oboru, pedagogům, studentům a pracovníkům ekologické výchovy.

Ukázka ze jmenovaného filmu, který chtějí jeho tvůrci vypravit i na evropské turné propagující myšlenku čisté a bezpečné energie a který je i mezi uváděnými snímky  letošního festivalu Ekofilm, zahájeného dnes v jižních Čechách, je k vidění na www.energyautonomy.org.

Bližší informace a potvrzení účasti na lea@ecn.cz či 723 573 738

Tagy: Energie, Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií