Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Biojarmark Praha rekordně!

06. 09. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Co lze tentokrát nového čekat v pátek 17. září od 14:00 do 19:00 a v sobotu 18. září od 10:00 do 18:00 na Toulcově dvoře v pražské Hostivaři při již 17. Biojarmarku a Dožínkových slavnostech? Toť tradiční otázka „štamgastů“, kteří se opět chystají na tuto dominantní akci Měsíce ekologického zemědělstvíbiopotravin. Vědí, že nikde jinde u nás nepotkají po dva dny tolik  stánků s BIO i přírodními produkty, to vše  doprovázené  hrami pro děti i rodiny, vesměs s důrazem na lidové zvyky a „venkovské“ dovednosti, navíc v atmosféře folklorních muzik s důrazem na ty, kde to roztáčejí hlavně děti a mládež. A právě nyní k tomu organizátoři z Ligy ekologických alternativ navíc dodávají: účastí bioprodejců bude letošek rekordní, už nyní je jich přihlášeno 55!

 

Novinky na 17. Biojarmarku a Dožínkových slavnostech

A novinky? Letos aktéři počítají s větší prezentací novinek světa BIO na pódiu. Ať už půjde o novou řadu biovín z Templářských sklepů Čejkovice, biopivo BIOrganicu Plzeň či dokonce biošpek a bioklobásky rakouského producenta, nebo o služby různých subjektů na poli stále žádanějších biobedýnek. Návštěvníci by se měli též dozvědět, jakou šíři výbavy pro děti v přírodních materiálech lze nakoupit pod jednou „internetovou střechou“ zaměřenou na rodiny, co z biosortimentu je možné dnes koupit výhodně v lékárnách a mnoho dalších zajímavostí.

Oproti loňsku se pro velký úspěch rozšiřuje možnost besed s výživáři o kvalitnější stravě pro dítka (tentokráte zejména předškolní a školní) – nabídnuty jsou hned tři, vždy s poradnou i základní prezentací cílů i průběhu projektu Bioškoly – zavádění biopotravin do škol a předškolních zařízení (viz www.bioskoly.cz).  

 

Dožínkový průvod i křtění BioAbecedáře

Svůj avizovaný BioAbecedář zde také chce v sobotu pokřtít, vypravit do světa a doprovodit autogramiádou Hanka Zemanová.

Kdo slyšel o pěkné zdejší tradici krojovaného dožínkového průvodu s pásmem zvyků a tanců a chtěl by něco z ní ulovit i fotoaparátem, pak by měl být letos v pohotovosti už ve 14:00.

Časové i obsahové podrobnosti do poslední chvíle aktualizují organizátoři na portálech www.biopotraviny.infowww.toulcuvdvur.cz.

Foto: archiv LEA

Tagy: Aktuálně, Bio, Zdravá výživa, Biomóda, Biopotraviny, Bydlení, Domácnost

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií