Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: ASEKOL navštíví v rámci Dnů Země 2009 13 míst

20. 04. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Neziskový kolektivní systém ASEKOL, který organizuje sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, i letos podpoří kampaně pořádané městy v souvislosti s oslavami Dnů Země. Mezi 18. dubnem a 6. červnem navštíví 13 míst v sedmi městech České republiky. Cílem je opět informovat o možnostech třídění a recyklace vysloužilých elektrozařízení.

Loni každý Čech průměrně odevzdal přes 4 kilogramy elektroodpadu, což je v rámci střední Evropy slušný výsledek. Nicméně stále je co dohánět, protože například ve Švédsku každý odevzdá průměrně 17 kilogramů. „Českou společnost je nutno stále vzdělávat, a to nejen v oblasti sběru elektroodpadu, ale obecně ve vztahu k přírodě. Proto se podílíme i na akci Dny země, která by měla skrze připravený program apelovat na ekologické cítění občanů této republiky,“ vysvětluje Jan Vrba ze společnosti ASEKOL důvody účasti na akci.

Kolektivní systém ASEKOL bude ve svém stánku na Dnech Země návštěvníkům podávat informace o třídění a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů. Připraveny budou i soutěže pro děti o drobné ceny. Šňůru akcí započne ASEKOL 18. dubna v Brně, poslední štací bude návštěva pražských Žlutých lázní 6. června.

ASEKOL se na pořádání jednotlivých programů podílí společně s městskými zastupitelstvy hostitelských měst, nebo v případě brněnské akce Krajský úřad Jihomoravského kraje. ASEKOL byl partnerem Dnů Země i v loňském roce, kdy proběhlo 17 akcí ve 13 městech celé České republiky.

Přehled akcí Dny Země 2009 s účastí společnosti ASEKOL

18. duben 2009 - Brno (Špilberk)
18. duben 2009 - Veselí nad Moravou
20. duben 2009 - Praha 5
21. duben 2009 - Praha 3
21. duben 2009 - Týn nad Vltavou
22. duben 2009 - Třinec
23. duben 2009 - Kyjov
24. duben 2009 - Mělník
25. duben 2009 - Praha 15
27. duben 2009 - Praha 10
28. duben 2009 - Praha 14
7. květen 2009 - Praha 16
6. červen 2009 - Praha 4 (Žluté lázně)

Související články

Tagy: Dům a zahrada, Ze světa, Události, Tiskové zprávy, Aktuálně, Odpady, NazelenoPlus, Bydlení

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií