Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Top 5 zelených budov 21. století

11. 11. 2011 | Marie Leschingerová


Módní slovo současnosti? Zelená. Barva ukrývající v sobě význam ekologického šetrného přístupu ke světu ovládá postupně i architekturu a stavitelství.  Projektanti navrhují stavby, jejichž uhlíková stopa je minimální a architektuře to přitom neubírá nic na kráse. Podívejte se, jaké světové budovy splňují i ta nejpřísnější kritéria „udržitelnosti“.

„Větrné elektrárny na fasádě? To již není pouhé sci-fi, ale realita.“

Bank of America, New York

Za jednu z „nejzelenějších“ budov současnosti je považována newyorská budova Bank of America, 54 podlažní mrakodrap v nejznámějším městě východního pobřeží USA. Budova využívá řadu moderních systémů – od solárních panelů na střeše a fasádě či využíváním dešťové vody. Mimo to zaujme také použitím stavebních materiálů pocházejících z obnovitelných recyklovaných zdrojů v okolí New Yorku. Budova Bank of America se tak stala úspěšným příkladem komerční budovy v udržitelném kabátě nejen pro americké architekty.

Video představující budovu Bank of America

 

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií