Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Tesla Motors uvolní své patenty na rychlonabíjecí stanice elektromobilů

12. 06. 2014 | Michal Doležel


Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors nejspíš uvolní patenty na svoje rychlonabíjecí stanice elektromobilů. Ty jsou zatím daleko nejrychlejší cestou, jak dobít baterii vozu – plné dobití je schopna nabíjecí stanice zajistit už za hodinu. Technologie bezplatných nabíjecích stanic, které Tesla Motors označuje jako „Supercharger“, bude nejspíš uvolněna pod licencí open source. Díky tomu bude moci kterákoli z dalších firem tuto technologii používat a hlavně dále vylepšovat. Rozhodnutí o uvolnění patentů by Tesla Motors měla vydat v průběhu toho víkendu.

Pro celý segment elektromobility je to velmi zajímavá zpráva. Mohlo by totiž dojít k ustavení standardu pro rychlo-dobíjecí stanice, což by rozvoj elektrických aut dále urychlilo. Důležitá a trochu kontroverzní je ale i další skutečnost. Tesla Motors chce do licenčních požadavků na své nabíjecí technologie zanést, aby možní výrobci a provozovatelé dál nabízeli nabíjení vozů zdarma. To je jistě výhodné pro majitele elektromobilů, nakolik to ale bude zajímavé pro firmy, je otázkou.

Zdroj: CleanTechnica, Engadget

Tagy: Energie, Aktuálně, NazelenoPlus, Technologie, Hybridy a elektromobily, Gadgets (Ekobydlení)

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií