Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Technologie, která nás zaujala: Nový střidač pro domácí fotovoltaiku

24. 03. 2015 | Michal Doležel


Hlavně pro domácí solární elektrárny je určen nový střídač SMA Sunny Boy 1.5/2.5. Je určen pro malé elektrárny u nichž se počítá s vysokou mírou spotřeby vyrobené elektřiny přímo v domácnosti.

Inovativní konstrukce střídače Sunny Boy 1.5/2.5 umožňuje nejen snadnou instalaci, ale i rychlé „plug & play“ připojení stejnosměrných i střídavých obvodů. Protože tento střídač váží jen 9 kg, může být zavěšen pomocí pouhých dvou šroubů, bez jakéhokoli přídavného držáku pro nástěnnou montáž. „Stejně snadné je jeho uvedení do provozu, protože integrované bezdrátové uživatelské rozhraní umožňuje zvolit nezbytná nastavení téměř okamžitě, bez nutnosti otevření krytu,“ doplňuje výrobce.

Střídač je možné díky vestavěnému Wi-Fi adaptéru sledovat a konfigurovat přes internet pomocí počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Z tohoto důvodu na předním krytu nenajdete žádný displej a (kromě několika základních kontrolek) ani další stavový indikátor. 

Kdy bude dostupný v Česku?

Zatím nevíme. Podle údajů výrobce bude Sunny Boy 1.5/2.5 k dispozici od půlky dubna v těchto zemích: Německo, Rakousko, Francie, Portugalsko, Španělsko, Belgie, Itálie, Nizozemí a Velká Británie, od května pak v Austrálii. Postupné uvedení na další trhy, s výjimkou USA a Japonska, bude následovat v závislosti na certifikacích. Cenu zatím rovněž neznáme.

Související články

Tagy: Aktuálně, Solární energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií