Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Technologie, která nás zaujala - inteligentní baterie pro ostrovní solární systémy

09. 04. 2015 | Michal Doležel


Kvalitní akumulátor je klíčovou součástí domácích hybridních či ostrovních solárních systémů. Pro bezproblémovou funkci ostrovního systému je totiž nutné „uskladnit“ optimálně 5 a více kWh elektrické energie. Nejčastěji se k tomu účelu používají olověné akumulátory, případně dražší LiFePO baterie, které mají delší životnost a další pozitivní vlastnosti. Nejnovějším trendem je pak využití lithium iontových akumulátorů – tedy stejné technologie baterií, jaké máme například v mobilních telefonech. Právě tuto technologii využívá baterie pro solární systémy německého výrobce BMZ.

Díky svému provedení je baterie BMZ snadno stohovatelná. (Foto: BMZ.de)

Baterie BMZ nás zaujala hlavně integrací podpůrné elektroniky a akumulačních článků do jednoho celku, což je nejspíš trend, se kterým se budeme setkávat stále častěji. Elektronika se stará o ochranu před příliš hlubokým vybitím a také přebitím, zkratu atd. Na baterii tedy najdete nejen dva póly pro připojení, ale také konektor pro případnou komunikaci s externím ovládacím zařízením. Baterie je plně uzavřena, je tedy dobře chráněna proti vodě a prachu.

Baterie BM na semináři Off-grid 2015 (Foto: redakce)

Hlavní výhodou baterie je kromě integrace elektronicky pro management zejména dlouhá životnost. Výrobce udává, že baterie snese 4000 nabíjecích cyklů, což při provozu nabití/vybití jednou denně znamená životnost skoro 11 let. Celková kapacita baterie je 2,7 kWh. Baterie obsahuje články SONY a stejnou technologii akumulace elektřiny používá například ve svých autech i firma Tesla. Nevýhodou tohoto akumulátoru zůstává jen vyšší cena cca 44 000 Kč. Ta ale odpovídá použité technologii a kvalitě „Made in Germany“.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií