Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Technologie, která nás zaujala: Chytré zásuvky

24. 11. 2015 | Jan Pergl


"Inteligence" - tedy elektronika, která zajistí určité chytré funkce - už vcelku běžně proniká do žárovek. Nyní se na trhu začínají objevovat také chytré zásuvky. Awox SmartPLUG je chytrá zásuvka, která vám díky užitečným funkcím dokáže zjednodušit život. Jedná se o inteligentní zásuvku ovladatelnou z chytrého telefonu nebo tabletu pomocí rozhranní bluetooth.

To ale není všechno. Pomocí webové aplikace Awox SmartControl lze navíc zásuvku ovládat na dálku, takže pokud zapomenete žehličku zapnutou v této zásuvce, nemusíte se vracet, ale stačí přes aplikaci zadat pokyn k jejímu vypnutí. Navíc je takto možné plánovat třeba vypnutí a zapnutí lampičky, aby vypadalo, že jste doma. Nebo kávovaru, aby vás doma uvítala vůně čerstvě připravené kávy, případně jiných spotřebičů. Pomocí aplikace je také možné sledovat aktuální i dlouhodobou spotřebu elektrické energie.

Technické údaje:

 • Rozhraní: Bluetooth 4.0 low energy (BLE)
 • Dosah bezdrátové komunikace: 10 m
 • Nastavení data a času zapnutí/vypnutí
 • Možnost ovládání před web (pomocí aplikace v telefonu)
 • Sledování aktuální a měsíční spotřeby elektřiny
 • Aplikace pro Android a iOS

Proč se nám libí:

 • Možnost ovládání na dálku
 • Sledování spotřeby energie
 • Snadné zapojení do chytrých domácností

Nevýhody:

 • Cena
 • Spolupracuje jen s proprietární aplikací. Raději bychom viděli nějaké otevřené řešení.

 

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Bydlení, Úsporné spotřebiče, Stavba a rekonstrukce

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií