Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: T-Mobile testuje obnovitelné zdroje energie pro napájení sítě

07. 02. 2012 | Tisková zpráva


T-Mobile od října testuje obnovitelné zdroje energie pro napájení sítě. Do provozu uvedl fotovoltaické panely, větrnou elektrárnu a několik vodíkových článků. Přestože jde zatím o testovací provoz, T-Mobile do budoucna uvažuje o využití obnovitelných zdrojů ve větším měřítku.

Energie z obnovitelných zdrojů zatím slouží pro napájení mobilní sítě v budově T-Mobilu v pražských Roztylech a jejím okolí. Ve dne energii vyrábí fotovoltaické panely umístěné na střeše s celkovým instalovaným výkonem 13,2 kWh. Kromě nich jsou další panely umístěny ještě vedle budovy, dohromady tak celkový výkon činí 15,8 kWh elektrické energie. Na provoz vysílačů přitom postačí asi 5 kW.

V noci elektřinu vyrábí vertikální větrná turbína.  Ta je schopna elektřinu produkovat při rychlosti větru 5 – 15 m/s a její výkon činí 3 kWh. Toto množství sice nepostačí pro dostatečné napájení sítě, největší výhoda takové turbíny ale spočívá v možnosti jejího umístění na běžné sloupy s anténami. V situacích, kdy pro napájení sítě nepostačuje ani solární či větrná energie, je její spotřeba naplňována běžně ze sítě.

V rámci testování také T-Mobile využívá nové články založené na chemické reakci vodíku. Výkon článku je 5 kWh a síť dokáže napájet celých 48 hodin. T-Mobile zvažuje, že by vodíkové články v budoucnu mohly nahradit dieselové agregáty na některých vysílačích.

T-Mobile se především pokouší prověřit všechny technické postupy, díky nimž v budoucnu bude možno některé nové technologie využívat ve větší míře.

Více informací se dočtete zde.
 

Tagy: Aktuálně

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií