Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Svět v roce 2050: Naprosto soběstačná města

06. 01. 2012 | Marie Leschingerová


Současná velkoměsta čelí řadě výzev. Vzhledem k tomu, že podle očekávání bude ve městech v příštích dvou desetiletích žít celých 60 % obyvatel, je na místě otázka: Jak to všechno bude fungovat? Města, která se postupně rozrůstají, zažívají jasné prostorové, sociální environmentální problémy a jejich překvapivě rychlý růst tyto otázky mnohdy vůbec neřeší. Vyplouvají na povrch problémy spojené nejen s nedostatkem prostoru, ale i chatrným zdravím obyvatel či nedostatkem pracovních míst. Přitom všem zároveň slyšíme stále o hrozbách klimatických změn a globálního oteplování.

„Města budoucnosti by neměly trápit dopravní zácpy a smog z automobilů díky moderní přepravě.“


Jak bychom tedy mohli žít jinak, lépe? Jak by mohla vypadat udržitelná budoucnost? Prostřednictvím správného plánování a zaměření na všestranný rozvoj velkých měst bychom podle zprávy OSN s názvem Stav světových měst 2008-09 mohli dosáhnout divů. Řešením jsou udržitelná města. Představujeme města pro 21. století!

Future City aneb Město budoucnosti

Tvůrcům z SBA Design pod rukama vyrostlo město, které je neobyčejné především svými velmi nízkými emisemi skleníkových plynů. Zasazeno je do čínské provincie Hainan, kde zaujímá plochu 176,2 čtverečných kilometrů. Čína totiž v rámci svých programů usiluje o zvýšení energetické účinnosti a ochrany životního prostředí snížením emisí a využíváním obnovitelných zdrojů.


Město budoucnosti od SBA Design. Zdroj: http://www.sba-design.eu/

Město, které by mělo využívat především solární a větrnou energii, je promyšleno nejen po stránce environmentální, ale i co do stránky sociální. Tvůrci nezanedbali naplánovat i jeho fungování v rámci pracovního a rodinného života a eko-turistiky. Důležitou charakteristikou města je interakce města a venkova, zajímavý je i plán „Osobní rychlé přepravy“ (PRT), která by měla splňovat všechny náročné nároky na přepravu v rámci i za hranice velkoměsta.


Městu budoucnosti nechybí zajímavé architektonické projekty. Zdroj: http://www.sba-design.eu/

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

interakce s venkovemMartin Střelec06. 01. 2012 06:32
 low carbon future cityrosouk09. 01. 2012 05:15
 díky!Martin Střelec09. 01. 2012 07:26
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií