Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Stop-stav fotovoltaických elektráren potrvá až do září!

25. 03. 2011 | redakce Nazeleno.cz


Podle tiskové zprávy Českého sdružení regulovaných elektroenergetických společností (ČSRES) vydané 24. března 2011 nebudou fotovoltaické elektrárny ani nadále připojovány do sítě. Stop-stav je zatím vyhlášen do letošního září.

Do září se vyhodnotí provoz stávajících solárních elektráren

Důvodem pro pokračující stop-stav je podle ČSRES naplnění technického limitu pro bezpečné a spolehlivé fungování distribuční soustavy. Celkový instalovaný výkon slunečních a větrných elektráren byl ke konci února 2011 dle údajů sdružení 2 113 MW, čímž byl podle ČSRES v zásadě dosažen limit pro bezproblémové fungování soustavy.

Nové smlouvy o připojení tedy budou uzavírány teprve až se vyhodnotí reálné dopady doposud připojených solárních elektráren na bezpečnost a spolehlivost provozu distribuční sítě.

Potřebná měření s cílem prověřit dopad výroby a provozu fotovoltaických a větrných elektráren na kvalitu a spolehlivost provozu sítí distribuční soustavy proběhnou od dubna do začátku srpna. Na základě měření a následně vypracované analýzy bude možné kvalifikovaně posoudit možnosti sítí distribuční soustavy pro další integraci těchto zdrojů. Výsledky představíme veřejnosti v září,“ uvedl Jan Kanta, člen správní rady sdružení.

O ČSRES

České sdružení regulovaných elektroenergetických společností bylo založeno v roce 1995. Předmětem jeho činnosti je například podpora členů sdružení při provozování distribučních soustav a přenosové soustavy či regulace provozovatelů distribučních soustav a přenosové soustavy.

Členy ČSRES jsou provozovatelé regionálních distribučních soustav ČEZ Distribuce, a.s., E.ON Distribuce a.s., PREdistribuce, a.s. a provozovatel přenosové soustavy ČR, ČEPS, a.s.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, Větrná energie, Krize fotovoltaiky

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií