Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Solární auta, která mají budoucnost

20. 01. 2012 | Marie Leschingerová


Obnovitelné zdroje energie v dopravě? Myšlenka, která fascinuje mnoho vědců a vývojářů už po celou řadu let. Jedním takovým nápadem je i využití slunce v rámci silniční dopravy. Může to být cesta, která má budoucnost, anebo jde spíše o nafouknutou bublinu s falešným potenciálem? Ať už je to tak nebo tak, o vyvíjení automobilů na solární pohon usilují studenti a vědci v rámci výzkumných pracovišť na řadě univerzit. My vám dnes představujeme několik výsledků jejich snahy. Tady jsou - vozy na solární pohon.

„V solárním voze Gazelle 2 se můžete svézt rychlostí až 120 km/h.“

Gazelle 2 solární auto

Po svém předchůdci Gazelle 1 vyvinutém v Íránu, přišla skupina vědců s modelem Gazelle 2. Toto auto váží 150 kg (tedy o 100 kg méně než jeho předchůdce) a dlouhé je 5 metrů. Pro funkčnost je podle vývojářů důležitá právě nízká hmotnost konstrukce, čehož se jim v tomto modelu podařilo docílit. Oproti předchozí verzi se pochlubí o 22 % efektivnějšími solární články, díky nimž může dosáhnout rychlosti až 120 km/h.

Motor Brushless DC, který solární vůz používá, se pochlubí 97% účinností, což dokazuje minimální ztrátovost energie. Pokud si tedy s tímto autem vyjedete ven během slunečného dne, budete moci při rychlosti 80 km/h cestovat na vzdálenost 600 km.

Í
Íránský vůz Gazelle. Zdroj: http://english.farsnews.com

následující kapitola >

Tagy: Aktuálně, NazelenoPlus

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií