Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Skupina LAMA začala těžit zemní plyn v ložisku u Břeclavi

07. 04. 2010 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Skupina LAMA, která dodává domácnostem v ČR zemní plyn pod značkou LEVNYPLYN.CZ, spustila koncem března zkušební těžbu zemního plynu z nově objevených ložisek u Břeclavi. Zároveň s tím uvedla do provozu nový plynovod, který vytěženou komoditu dodává do přenosové sítě.

Zkušební těžba (odborným termínem tzv. čerpací zkouška) bude trvat několik měsíců a v jejím rámci proběhne například měření kapacity ložisek, které se nachází cca 800  metrů pod povrchem. Řádově by se mohly pod zemí nacházet stovky miliónů kubíky zemního plynu. V běžném režimu se počítá s těžbou do 200 000 kubíků plynu za den, plynovod je dimenzován až na kapacitu 600 000 kubíků. Těžba je zcela bezpečná a ekologicky nezávadná. „Součástí přípravy projektu je i studie vlivu na životní prostředí EIA,“ upozorňuje Pavel Stuchlík, prokurista firmy LAMA INVESTMENTS, a.s. „Těžba se plánuje na přibližně 25 let. Po jejím ukončení bude území těžebního střediska rekultivováno a vrty budou zlikvidovány,“ dodává. Dalším projektem, na kterém LAMA pracuje, je budování plynového podzemního zásobníku v průzkumném území Břeclav II. „Zásobník o kapacitě 100 mil.  kubíků by měl být dokončen v roce 2015,“ uvádí Pavel Stuchlík.

Vlastní plynovod začíná v katastru obce Břeclav, kde napojuje povrchovou technologii úpravy vytěženého zemního plynu. Jeho délka je přibližně 1,4 km a je ukončen napojením na páteřní síť distribuční společnosti JMP Net s.r.o.  Celkové náklady do začátku těžby (geologický průzkum, průzkumné vrty, výstavba plynovodu) převýšily sto miliónů korun. Těžba z tohoto ložiska by stačila např. na dodávku tepla pro okres Břeclav nebo pro 20 000 průměrných domácností, které používají plyn na topení i ohřev vody a mají spotřebu 2 500 kubíků za rok.

Těžba z nového ložiska je výnosná i pro Břeclav. Předpokládaný příjem do městské pokladny je asi 15 miliónů Kč za rok formou poplatků z vytěžených nerostných surovin dle platné legislativy. „LAMA je pro Břeclav seriózní partner, který znamená významný přínos pro městskou pokladnu,“ říká starosta Břeclavi Dymo Piškula.

Pavel Stuchlík k tomu podotýká: „Díky naší vlastní těžbě jsme pružnější při stanovení ceny pro naše odběratele a dáváme větší slevy.“  LEVNYPLYN.CZ nabízí od dubna 2010 pro domácnosti cenu vždy o tři procenta nižší, než je cena dominantního dodavatele v regionu. Pro věrné zákazníky, u kterých již proběhl aspoň jeden pravidelný odečet, se sleva oproti dominantnímu dodavateli zvyšuje ze tří na sedm procent. Kromě toho dostane nový zákazník, domácnost s odběrem zemního plynu aspoň 9,45 MWh (cca 900 m3) ročně, jednorázovou odměnu 1 000 Kč, která je mu poslána na konto do měsíce od uzavření smlouvy.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií