Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Skupina ČEZ vyrobila vloni 327 GWh elektřiny z biomasy

09. 03. 2009 | Jana Poncarová


V roce 2008 vyrobila skupina ČEZ téměř 327 GWh elektřinybiomasy. Výroba elektřiny z této suroviny tak meziročně vzrostla o 31,2 %. Takováto produkce podle vyjádření společnosti pokryje spotřebu asi 93 tisíc domácností.

Na výrobu 327 GWh elektřiny z biomasy spotřebovaly elektrárny ČEZu 347 tisíc tun biomasy, která byla spalována společně s hnědým uhlím. Nejvíce byla využívána dřevní hmota (asi 336 tisíc tun).

Prvenství ve výrobě elektřiny z biomasy drží elektrárna Hodonín, která dodává část tepla do slovenského Holíče. Ta vyprodukovala v roce 2008 více než 149 GWh elektřiny a meziročně tak zvýšila svoji produkci o 28,7 %. Jako druhá se ve výrobě elektřiny z biomasy umístila elektrárna Poříčí (více než 120 GWh elektřiny).

ČEZ počítá s navýšením výroby v Hodoníně i do dalších let. „Cílovou metou by se v horizontu několika let mělo stát 300 tisíc MWh ročně“, dodal Dušan Timko, ředitel Organizační jednotky Teplárny Hodonín, Poříčí, Tisová a Vítkovice.

Navyšování objemu spalované biomasy souvisí s Akčním plánem pro biomasu ČR na roky 2009 – 2011, který schválila vláda. ČEZ chce přispět ke splnění závazku České republiky do roku 2010 zdvojnásobit podíl elektřiny vyráběné z obnovitelných zdrojů. 

Související články

Tagy: Energie, Dům a zahrada, Zdraví, Ze světa, Aktuálně, Energetika, Vytápění, NazelenoPlus, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Vytápění

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií