Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Šetrnébudovy.cz - nezisková encyklopedie o energeticky šetrných budovách

03. 06. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Slavnostní spuštění encyklopedie šetrnébudovy.cz se uskuteční v 17:00 23.6. v Americkém centru v Praze. Web bude laickou, ale též i odbornou formou informovat o ekologicky šetrných stavbách spolu s aspekty ekonomiky, energetické účinnosti a uživatelského komfortu. Cílem nezávislého a neziskového projektu Šetrnébudovy.cz je překonávat informační bariéry, které přetrvávají o těchto stavbách ve veřejnosti, ale též v odborné sféře, a přispět tak k rozšíření kvalitních staveb v ČR. Tvůrci projektu jsou mladí odborníci Petr Vogel, Petr Kotek a Jakub Holovský.

Sektor domácností je hned po průmyslu druhým největším spotřebitelem energie v ČR s podílem 21 %, přičemž technický potenciál energetických úspor pro rok 2050 dosahuje 62 % této současné spotřeby, ekonomický potenciál pak 27 %. Bohužel, těchto možností není doposud využíváno a nadměrně spotřebovaná energie má pak zbytečný negativní dopad jak na životní prostředí, tak na finanční náročnost provozu budov.

Jsme tedy v situaci, kdy není plně v tržním prostředí využíváno jednoznačného potenciálu výhodné finanční investice spojené s pozitivním environmentálně šetrným dopadem. Příčinou stavu je tudíž nedostatečná informovanost v oblasti ekologického bydlení, proto projekt Šetrnébudovy.cz.

V současnosti lze již nalézt v ČR několik informačních kampaní a osvětových programů na téma šetrnosti staveb k životnímu prostředí. Poskytnutá kvalita informací je však vždy zaměřena pouze na dílčí části, informace jsou často nekoncepční, neúplné, tématiku rozebírají pouze z jednoho úhlu pohledu a mnohdy jsou též příliš odborného charakteru pro laickou veřejnost. Osvětové projekty jsou taktéž často pod financováním zainteresovaných firem, což způsobuje překrucování podaných informací či úmyslné zatajování určitých faktů.

Projekt Šetrnébudovy.cz má v tomto jednoznačné ambice v jednoduchém, přehledném a inspirativním předání a sdílení informací. Informační web se bude od současných projektů odlišovat zejména svojí komplexností v pohledu na celou problematiku, v přístupnosti běžnému člověku a též ve své nestrannosti. Projekt tímto přispěje ke zvýšení informovanosti o výhodách šetrných staveb a tím i zvýšení poptávky po výstavbě a rekonstrukcích budov k šetrnému standardu.

Na slavnostní spuštění webu 23.6. v Americkém centru v Praze s doprovodným programem o zelené architektuře, integrovaném plánování budov a vyhlášením soutěže pro mladé nadšence soutez.setrnebudovy.cz je srdečně zvána široká veřejnost. Účast je zdarma s podmínkou včasné registrace na setrnebudovy.cz

Projekt je součástí vítězných realizací celoevropské iniciativy za ochranu klimatu, snížení emisí CO2 pod názvem Challenge Europe pod British Council.

Související články

Tagy: Energie, Dům a zahrada, Ze světa, Tiskové zprávy, Aktuálně, Energetika, Vytápění, Nízkoenergetické a pasivní domy, Izolace, Kotle, NazelenoPlus, Dotace a úspory, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Okna a dveře, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií