Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Senát řekl ano snížení výkupních cen elektřiny z fotovoltaiky

21. 04. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Senát dnes schválil vládní novelu zákona, která Energetickému regulačnímu úřadu umožní snižovat výkupní ceny elektřinyfotovoltaiky o více než 5 %. Poprvé by výkupní ceny mohly být výrazně klesnout od roku 2011. To by mělo přispět ke snížení zájmu o výstavbu solárních elektráren. Vzhledem k výhodným výkupním cenám elektřiny a poklesu investičních nákladů do solárních technologií, se fotovoltaika v poslední době stala zajímavým byznysem pro spekulanty.

Výrazně narostl zájem o rezervaci výkonu solárních elektráren a provozovatel české přenosové soustavy společnost ČEPS proto v únoru vyzvala distribuční společnosti, aby přestaly vydávat kladná stanoviska žádostem o připojení nových solárních a větrných elektráren.

Výkupní ceny klesnou u investic s návratností do 11 let

Podle zákona o podpoře elektřiny z obnovitelných zdrojů nemohl ERÚ snížit výkupní ceny o více jak 5 % a pružně tak reagovat na vývoj trhu s fotovoltaikou. Návrh, který dnes prošel Poslaneckou sněmovnou, počítá s tím, že ERÚ bude moci snižovat výkupní ceny o více než 5 %, pokud návratnost investice bude kratší než 11 let. Tento předpoklad podle odborníků solární elektrárny splňují.

Novelu zákona musí svým podpisem ještě ztvrdit prezident republiky Václav Klaus.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Solární energie, Fotovoltaika, Krize fotovoltaiky

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií