Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Rebio: První certifikované restaurace v České republice

23. 03. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Rebio – restaurace zdravého životního stylu, obdržely na základě přísných parametrů jako první v České republice certifikát od společnosti KEZ, díky kterému mohou obě brněnské provozovny Rebio užívat ochranné známky a loga BIO.

Certifikace a logo BIO zaručuje zákazníkům Rebio restaurací ekologický původ konkrétních surovin v daných pokrmech. Restaurace používá biosuroviny nejen v zeleninových a ovocných salátech, ale také v hlavních jídlech nebo v nápojích. „Bio speciality najdou zákazníci restaurací Rebio mezi nejširší nabídkou vegetariánských jídel v České republice.  Celkem máme v nabídce přes 40 druhů salátů z čerstvé a sezónní zeleniny, 50 druhů originálních polévek, více než 100 druhů teplých jídel a kolem 50 druhů dezertů“, říká šéfkuchař Vlastimil Kelbl.

Tématický seriál Biopotraviny

   – Biopotraviny - základní informace

   – Podívejte se, jak vypadá česká biofarma

   – Biopivo a biolimonády

   – Biovíno

Nabídka pokrmů se mění každý den. „Denní menu v Rebio restauracích zahrnuje 8 druhů čerstvých zeleninových a ovocných salátů, 2 polévky, 7 druhů teplých zeleninových jídel a 3 vegetariánské speciality, dále asi 15 druhů čerstvých dezertů, 15 druhů ovocných a zeleninových koktejlů, bio nápoje, bio čaje a bio kávy z celého světa, bio pivo a bio víno“, láká všechny šéfkuchař Kelbl.

Historie Rebio restaurace

První restaurace Rebio vznikla v Brně na ulici Orlí v roce 2004 a stala se prvním kulinářským centrem zdravého životního stylu v Brně. Jednalo se o první samoobslužnou vegetariánskou restauraci na Moravě. Vzrůstající poptávka dala v roce 2008 vzniknout další Rebio restauraci ve Velkém Špalíčku. „Prostory restaurací jsou klimatizované, mají bezbariérový přístup, dětský koutek a domácí cukrárnu, salátový a obědový bar. Obě restaurace vznikaly tak, aby splňovaly nejnáročnější kritéria moderního gastronomického provozu a mohly být v roce 2009 jako první v České republice certifikovány na Biorestaurace“, doplňuje Miroslav Korbička, majitel restaurací.

Rebio restaurace mají jednotný vizuální styl a jsou sestaveny z jednotných gastronomických modulů. Důraz je kladen nejenom na ekologicky šetrný provoz restaurace, ale i trvale udržitelný ekonomický rozvoj. Vnitřní dispozice interiéru restaurací jsou projektovány podle zásad Feng-Šuej, tedy oblé tvary, příznivé směry, použití ušlechtilých přírodních materiálů. Obě restaurace jsou osvětleny plným denním světlem přicházejícím z velkých oken. Dětský koutek, bezbariérový přístup a klimatizace jsou samozřejmostí.

Biocertifikace gastro provozů

Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 o ekologické produkci a označování ekologických produktů neřeší oblast kontroly veřejných stravovacích zařízení, která nabízí a prodávají jídla připravená z biopotravin. Některé členské státy, jako Německo nebo skandinávské země, se však rozhodli ve svých národních zákonech tento právní nedostatek ošetřit. „S biocertifikátem získají návštěvníci restaurací maximální důvěru v transparentnost celého dodavatelského řetězce. Jídelny a restaurace by si měli uvědomit, že pokud se chtějí na trhu odlišit a pokud chtějí působit důvěryhodně, certifikace provozu dle bio směrnic je nezbytná“, komentoval situaci Tom Václavík z agentury Green marketing.

Program „Certifikace veřejných stravovacích zařízení“

KEZ o.p.s. je jednou ze společností, která na základě akreditace pro inspekční a certifikační orgán provádí v České republice nezávislou kontrolu a certifikaci producentů, zpracovatelů a obchodníků zařazených v systému ekologického zemědělství. Vzhledem k poptávce na certifikaci veřejných stravovacích zařízení, která zařazují do jídelníčku i jídla vyrobená z biopotravin, se kontrolní organizace KEZ o.p.s. rozhodla vypracovat Standardy pro certifikaci veřejných stravovacích zařízení.

Kontrola a certifikace se vztahuje na postupy veřejných stravovacích zařízení, která nabízejí a prodávají jídla připravená z biopotravin. Smyslem Standardů je poskytnout spotřebitelům pravdivé a ověřené informace o skladbě jídel, u kterých je deklarováno, že jsou připraveny z biopotravin. Kvalitativní ukazatele jsou zajištěny dohledatelností jednotlivých nakoupených či na vlastní ekofarmě vyprodukovaných složek, ze kterých jsou jídla připravována.

Související články

Tagy: Potraviny, Ze světa, Události, Aktuálně, Biopotraviny, Zdravá výživa, Bio, Zdravá výživa, Biopotraviny

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií