Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Rallye Český Krumlov letos okoření souboj vozů na CNG a elektřinu

25. 04. 2014 | redakce Nazeleno.cz


Letošní ročník jednoho z nejslavnějších českých automobilových závodů, Rallye Český Krumlov, bude mít zajímavé zpestření. V rámci sekce New Energies Rallye se spolu utkají vozy na stlačený zemní plynelektřinu a mezi přihlášenými posádkami se objeví také CNG tým společnosti Fiat za podpory energetické společnosti E.ON. Obě firmy si od účasti v závodě slibují především další popularizaci CNG automobilů.

Na start Rallye Český Krumlov se ve dnech 2.–3. května 2014 vedle klasických automobilů postaví také zhruba 40 posádek s vozy na alternativní pohon. Zajímavý bude zejména souboj dvou nejznámějších technologií – elektromobilů a vozů na stlačený zemní plyn CNG. Téměř dvě třetiny doposud přihlášených posádek startují s automobilem poháněným CNG. Podobnou převahu má CNG též na českých silnicích, kde v běžném provozu potkáte více než 7 000 těchto vozů.

Mezi CNG posádkami se objeví také tým společnosti Fiat s vozem FIAT 500L Living. Fiat dnes nabízí nejširší portfolio CNG automobilů v kategorii osobních i užitkových vozů. „Česká republika představuje nejdynamičtěji rostoucí trh s vozy na CNG pohon ve střední Evropě. Naší účastí v Rallye Krumlov chceme ukázat, že vyrábíme automobily, které dokážou zaujmout nejen užitkovými vlastnostmi a designem, ale s radostí si troufnou i na sportovní a dynamickou jízdu,“ vysvětluje Ján Jakabík, Fleet manager skupiny Fiat pro střední a východní Evropu, který se sám zúčastní závodu v roli spolujezdce.

Vůz Fiat se objeví v barvách společnosti E.ON, která je v České republice lídrem mezi dodavateli energií podporujícími tuto technologii. E.ON dnes realizuje výstavbu hned několika nových tankovacích míst a svým zákazníkům nabízí zajímavé slevy na nákup paliva nebo nového CNG vozu. Velký potenciál technologie CNG dokládá i její úsporný provoz, který je o 30–50% levnější než u benzínu nebo nafty.

Cílem posádky Fiatu není vítězství, ale další popularizace technologie u všech návštěvníků závodu a také konkurenčních posádek. Ze stejného důvodu se do Rallye spolu s Fiatem zapojuje E.ON. „Jsme přesvědčeni, že CNG má ze všech alternativních pohonů nejlepší předpoklady. Vidět je to již dnes na českých silnicích, kde jsou počty automobilů na CNG výrazně vyšší než u kterékoliv jiné alternativní technologie,“ dodává Jiří Lachout, odborník na CNG ze společnosti E.ON Energie, a.s.

Tagy: Doprava, Aktuálně, Hybridy a elektromobily, LPG, Technologie, LPG a CNG, Hybridy a elektromobily

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií