Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: První vítězství majitelů fotovoltaických elektráren: Solární daň je protiústavní

26. 07. 2011 | Jana Poncarová


Investoři a majitelé fotovoltaických elektráren se mohou radovat. Podle Městského soudu v Praze je 26% solární daň protiústavní a Ústavní soud by měl novelu zákona, která ji zavedla, zrušit. Informovala o tom Česká televize.

Na Městský soud v Praze se obrátil jeden z majitelů fotovoltaické elektrárny se žádostí o posouzení celé situace. Rozhodnutí soudu nyní posoudí Vrchní soud v Praze a posléze by se celá záležitost měla dostat k projednání k Ústavnímu soudu v Brně.

Tento případ nebude jediný. Na Ústavní soud se v souvislosti se zdaněním fotovoltaických elektráren obrátila také skupina senátorů. Na rozhodnutí Ústavního soudu se ale stále čeká. České republice hrozí kvůli zavedení solární daně i mezinárodní arbitráže.

 

Tagy: Energie, Aktuálně, Fotovoltaika

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

ekologisti vítězíjaroslav fišer26. 07. 2011 15:30
 hajzlici, ne ekologistiZdeněk Purkar26. 07. 2011 15:39
 ekologisti vítězíjaroslav fišer26. 07. 2011 17:15
 omluvajaroslav fišer26. 07. 2011 17:18
 NesouhlasímPatrik26. 07. 2011 22:59
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií