Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Průkazy energetické náročnosti budov budou vyžadovány až od dubna 2013

14. 12. 2012 | redakce Nazeleno.cz


Od prvního ledna vzniká majitelům domů určených k prodeji, pronájmu či rozsáhlejší rekonstrukci povinnost opatřit své budovy průkazem energetické náročnosti. Ministerstvo průmyslu a obchodu však včera ohlásilo, že do 1. 4. 2013 bude vůči majitelům postupovat benevolentně a v případě nesplnění této povinnosti nebude uplatňovat sankce. Vzniká tím jakési přechodné období, během kterého si majitelé domů mohou průkaz opatřit. Ministerstvo bude v tomto období podle svého vyjádření plnit úlohu jakéhosi poradního orgánu.

Rozhodnutí ministerstva odložit vyžadování průkazů energetické náročnosti budov na duben je logické. Příslušná prováděcí vyhláška totiž ještě nebyla schválena. Průkazy budou vystavovat autorizovaní specialisté, jejichž seznam najdete na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Cena za vystavení průkazu pro rodinný dům, k němuž je dostupná projektová dokumentace, by se měla pohybovat okolo 4000 Kč. U domů bez projektové dokumentace však mohou cenu navýšit potřebná měření a průzkumy.

Tagy: Energie, Aktuálně, Nízkoenergetické a pasivní domy, Stavba a rekonstrukce, Nízkoenergetické domy

Vyhrajte LED žárovku nebo 8 GB USB!

Víte, že energetická společnost E.ON letos nabízí dotaci na nákup izolačních materiálů? A chtěli byste vyhrát úspornou LED žárovku nebo USB flash disk s kapacitou 8 GB? Odpovězte na jednoduchou otázku a výhra může být vaše.

Energetická společnost E.ON nabízí pro stávající i nové zákazníky unikátní renovační balíčky, díky kterým můžete nakupovat izolační materiály se slevou až 40 %. Nabídka produktů, na které se sleva vztahuje, je tak široká, že zde naleznete vhodný typ izolace prakticky pro každý projekt od kontaktního zateplení fasády, až po akustickou izolaci podlahy. Výhodné je, že se sleva vztahuje výhradně k nákupu izolačních materiálů, samotné provedení zateplení či izolace následně zrealizujete buď vlastními silami, nebo s vámi vybranou firmou.

Můžete využít jeden, více, nebo také všechny renovační balíčky. Teď už se tedy zbývá jen rozhodnout, které renovační balíčky jsou vhodné pro váš projekt. Abychom vám toto rozhodování zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které se 20 výherců může těšit na LED žárovku nebo USB flash disk 8GB. Soutěže se může zúčastnit úplně každý. Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte společně s kontaktními údaji od 3. 5. 2013 do 31. 5. 2013.

Soutěžní otázka:

Kolik renovačních balíčků nabízí energetická společnost E.ON v roce 2013?

4
7
8

Kontaktní údaje:

Kontaktní osoba:                       
Email:                                         
Telefon:                                                      
Adresa:        

Kraj:                                                      

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií